Verekeskus ootab Kadrinasse doonoripäevale

Vere loovutamine.

FOTO: Mailiis Ollino/

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 3. mail kella 12.30-16 Kadrina rahvamajas toimuvale doonoripäevale.

„Ootame väga Kadrina inimestega kohtumist, sest siinsed inimesed on alati usinalt meie doonoripäevi külastanud ning oleme väga elevil taaskohtumisest,“ sõnas Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides ühtlasi tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest on viimasel ajal eriti suur nõudlus reesusnegatiivse vere järele, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud.

Viimati käis regionaalhaigla verekeskus Kadrinas mullu 6. detsembril ning siis külastas doonoripäeva 49 inimest, kellest 45-le lõppes käik eduka vereloovutusega ning kokku saadi enam kui 20 liitrit verd.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva.

Doonoripäevaks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ning väikesele puhkusele pärast vereandmist. Vereandmine on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd.

Vereloovutusele minnes tuleb kaasa võtta pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument.

Tagasi üles