Siret Kotka-Repinski: Virumaa inimesed vajavad tasuta ühistransporti

Siret Kotka-Repinski.

FOTO: Mihkel Maripuu/Postimees

Riigikogu keskerakonna fraktsiooni liige Siret Kotka-Repinski ütles, et Põhja-Eesti ühistranspordikeskus peaks tõsiselt kaaluma võimalust teha 1. juulist Virumaal tasuta ühistransport.

"Kuna transport on muutunud järjest kallimaks, soodustab sõitjatele tasuta maakondlik ühistransport inimeste maapiirkondadesse elama jäämist," ütles Kotka-Repinski. "See parandab maainimeste ligipääsu töökohtadele ning tagab parema liikumisvabaduse."

Kotka-Repinski sõnul seisab keskerakond selle eest, et kasutada majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni määrusega antud võimalust kaotada piletihind ja tihendada liine.

"Lisaks tasuta sõidu rakendamiseks mõeldud vahenditele eraldab riik kohalikele keskustele raha ka liinide tihendamiseks ja see raha on ette nähtud kõigile, sõltumata sellest, kas piirkond rakendab tasuta sõitu või mitte," selgitas Kotka-Repinski.

Tema sõnul peab tasuta ühistranspordist saama elu loomulik osa, nagu on seda haridus ja paljud teised avalikud teenused.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas täna piletihinnamääruse, mis asendab seniseid maavanemate korraldusi, millega sätestati maakondliku bussitranspordi piletihinnad.

Tagasi üles