Leekpea liidab näitusel foto ja maali

Leekpea – Mari Riina Rist.

FOTO: Erakogu

Leekpea – Mari Riina Rist – toob Sõmeru keskusehoones maalidena vaatajate ette meeleolud ja tunded, mis on teda vallanud, kui ta vaatab teiste tehtud fotosid. Kunstniku sõnul liidab näitus maali ja foto ehk abstraktse ja mitteabstraktse.

“See on omalaadne visuaal­uurimus inimeste argielu ja vaimse maailma põimitusest. Reaalsuse kogemus saab uue tähenduse läbi abstraktse keele, kus rolli mängivad välisvormid ja värv, valgus, vari. Värvipinnad, jooned ja punktid loovad uue suhtumise meid ümbritsevasse ja loodusvaadetesse. Silm vaatab ja käsi mõtleb kujundite edasiandmisele. Pealkirjad aitavad vaatajal avada ja suunata maaliga kaasnevaid tähendusi,” selgitas ta.

Mari Riina Rist rääkis, et ilusate hetkede jahil ollakse kogu aeg, aasta ringi, ning suhtluskeel – eriti sotsiaalmeedias – on läinud üha pildilisemaks. “Peamiselt armastatakse pildistada loodust: lumiseid vaikusesse tardunud metsasid, kevadel looduse ärkamismärke, suvel õiteilu ning sügisel kirevate värvitoonide asendumist halli ning vaikusega,” sõnas kunstnik. “Rooma keiser Marcus Aurelius ütles, et kõik, mida me näeme, pole mitte tõde, vaid vaatenurk,” lisas kunstnik, kes on lõuendile jäädvustanud oma vaatenurga fotodel kujutatust.

Mari Riina Rist, kes elab Rakveres ja töötab oma kodu­ateljees, õpib Eesti kunstiakadeemias moestilistikat, on kunstiõpetaja ja korraldab ­täiskasvanutele käsitöökoolitusi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles