R, 24.03.2023

Algab lasteaedade rahuloluküsitlus

Anu Viita-Neuhaus
Algab lasteaedade rahuloluküsitlus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Triinu lasteaed.
Triinu lasteaed. Foto: Kairi Voosalu

Enam kui 600 lasteaias üle Eesti toimuvad esmaspäevast 10. juunini rahuloluküsitlused, millel on võimalik arvamust avaldada lapsevanematel, õpetajatel, abiõpetajatel ja õpetaja abidel. 

Innove e-teenuste valdkonnajuhi Dirgis Kaarlõpi sõnul on uuringu eesmärk välja selgitada lapsevanemate ja õpetajate rahulolu lasteaiaga. "Küsimustikega kogutud andmeid kasutatakse lasteaedadele tagasiside andmiseks õpetajate töökeskkonna kvaliteedi ning lastevanemate lasteaiaga rahulolu kohta," selgitab Kaarlõp.

Lasteaiad edastavad Innovest saadetud küsimustiku veebilingid lapsevanematele ja õpetajatele. Küsitlustele saab vastata elektroonselt endale sobivas kohas ja ajal. Küsimustikku on võimalik täita nii eesti, inglise kui ka vene keeles ning selle täitmine võtab aega umbes 20 minutit.

Küsitluse vastuste analüüsi põhjal annab Innove tagasisidet osalenud lasteaedadele ja nende pidajatele. Tagasiside on lasteaiapõhine ja esitatakse võrdluses riigi keskmisega. Üksiku õpetaja või lapsevanema vastuste kohta tagasisidet ei anta. 2018. aasta tulemused edastatakse lasteaedadele ja nende pidajatele augustis. Nemad saavad seejärel lasteaia tulemustest informeerida lapsevanemaid ja õpetajaid.

Riiklikke rahuloluküsitlusi teeb SA Innove koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga teist korda, esimest korda toimusid küsitlused aasta tagasi.

Märksõnad
Tagasi üles