Rehbinderi maja ja linnus kutsuvad muuseumiööle

Rehbinderi maja avamisel läinud sügisel tegid huvilised esmakordselt tutvust robot Pepperiga (paremal).

FOTO: Meelis Meilbaum

Korra aastas laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üleeuroopalist muuseumiööd.

Rakveres saab muuseumi peost osa võtta, külastades sel õhtul kella 18-20 Tallinna tänava alguses asuvat Rehbinderi maja ja kella 19-22 Rakvere linnust.

"Kes veel ei ole jõudnud külastada sihtasutuse Virumaa Muuseumid kõige värskemat näitustemaja, siis nüüd on just selleks kõige õigem hetk," sõnas muuseumi direktor Andrus Eesmaa. Tema ütlusel on püsinäitustel välja pandud muuseumi kõige erilisemad ja vanimad varad. "Samuti saab teada, milline näeb välja mammutihammas või 2700 aastat vana mõõk, kuidas toita 9,5 miljardit inimest, tutvuda robootika ajalooga ning avastada roboteid meie ümber."

Palju põnevat saab Andrus Eesmaa sõnul uudistada ka linnuses. "Konvendihoones on avatud ajalookamber, teadustekamber, piinakamber, surmatuba ja põrgu. Eeshoovis on avatud kõrts, toimuvad lustakad võistlused ja mängud. Lisatasu eest võimalus lasta vibust, ratsutada hobuse ja eesliga, vermida münti," rääkis ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles