Maaamet uuendas katastriandmete otsingu teenust

Aeropildistuse maamärk.

FOTO: Mailiis Ollino

Maaametil valmis maakatastri kiirpäringu uus tarkvaraversioon. Uuendati nii otsingumootorit kui ka kasutajaliidese disaini.

Maakatastri kiirpäringu puhul on tegu veebiteenusega, mis võimaldab igaühel leida maakatastrist huvipakkuva katastriüksuse ehk maatüki andmed ja kaardi. Otsida saab katastriüksuse tunnuse, aadressi ja asukoha alusel.

"Populaarne maakatastri kiirpäring läbis põhjaliku uuenduskuuri. Uuendati kasutajaliidese disaini ja otsingumootorit, lisaks on mobiilsetes seadmetes kiirpäringu kasutamine senisest märksa mugavam," tõi maaameti katastri registriosakonna nõunik Alo Kotka näiteid uuendustest. "Kui mobiilis on lubatud asukoha määramine, saab lisaks aadressile või katastriüksuse tunnusele teha päringu enda asukohas oleva katastriüksuse andmetesse," selgitas Kotka.

Maakatastri kiirpäringu abil saab teavet ühe või korraga mitme katastriüksuse kohta. Samuti on nüüd võimalus rakenduse poole pöörduda koordinaate kasutades ja jagada katastriüksuse andmeid sotsiaalmeediakanalites. Leitud andmed ja kaardi saab välja trükkida korrektse eelkujundusega. Rakendus on kasutusel nii eesti- kui ka ingliskeelsena.

Senise kiirpäringu kasutajatel on soovituslik oma süsteemid aasta jooksul viia üle uuele päringukujule, ehkki olemasolev katastriüksuste detailandmete otsingusüsteem jääb tööle.

Maaregistri kiirpäringu uue tarkvaraversiooni valmistas maaameti tellimusel AS Datel.

Maakatastri kiirpäringu avalehe leiab SIIT.

Tagasi üles
Back