Sisukord
Virumaa
Paberleht

Linnapäevad tähistavad “Sajandi sünnipäeva”

2 min lugemist
Paraadi peeti ka mullustel linnapäevadel. FOTO: Meelis Meilbaum

Rakvere linnapäevad toimuvad 8.–12. juunini. EV 100 aastal on nende läbivaks teemaks “Sajandi sünnipäev”. Linnapäevadega tähistatakse traditsiooniliselt Rakvere sünnipäeva, tänavu ka Eesti vabariigi ja Omniva sajandat sünnipäeva ning 100 aasta täitumist Eesti ja Suurbritannia vahelise sõpruse algusest.

Tellijale Tellijale

Linnapäevade kavas on traditsiooniks kujunenud Pikk Kreisilaat, rikkaliku programmiga kirikute öö, põnnide paraad, kultuurilava kirikupargis ja teised üritused ning paljud uued ettevõtmised.

Rakvere abilinnapea Triin Vareki sõnul heidetakse tänavu pilk möödanikule. ““Sajandi sünnipäeva” märksõnadeks on põlvkondade sidusus, traditsioonide austamine ja EV 100,” kõneles Triin Varek. “Sel aastal linnapäevade kujundiks olev (aja)jalgratas sümboliseerib ühtviisi nii mööda tuhisevat aega kui ka meile kõigile tuttavat Arvo Pärdile pühendatud skulptuuri “Noormees jalgrattal muusikat kuulamas” Rakvere Keskväljakul,” lisas abilinnapea. Jalgrattaid näeb Rakveres veeremas ka päriselt, sest esimest korda toimub reede, 8. juuni hilisõhtul võistkondlik öine jalgrattaorienteerumine.

18.09.2020 21.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto