Virumaale tekkis kuus jutupeatust

Inna Grünfeldt
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ellen Niidu “Viru vanne” Rakvere jutupeatuses.
Ellen Niidu “Viru vanne” Rakvere jutupeatuses. Foto: Tiina Kriisa

Üle Eesti avatavast 100 jutupeatusest saab Lääne-Virumaal oma peatuse kuus siinsete paikadega seotud kirjandusteost. Eile avati Rakvere jutupeatus Pikalt tänavalt vallimäele suunduva trepi juures.

Jutupeatus koosneb sildist, mis viitab raamatule, ja veebirakendusest, mille abil on võimalik kuulata luuletust või katkendit teosest.

Lääne-Virumaal said oma peatuse Ellen Niidu “Viru vanne” Rakvere vallimäel, Jüri Parijõe “Vabrikutont” Kundas, Oskar Kruusi “Parunessi pihtimus” Jänedal, Marie Underi “Porkuni preili” Porkuni järve ääres, Ilmar Laabani “Üks mõttetark tipul Ebavere ...” Ebaveres ja Aleksander Suumani “Olin 6-aastane …” Simunas.

Teoseid ja nendega seotud paiku esitas ekspertidele väljavalimiseks Lääne-Virumaa keskraamatukogu.

Tegemist on Tartu linnaraamatukogu algatatud ettevõtmisega, mille käigus paigaldatakse valitud kirjandusteostega seotud paikadesse üle kogu Eesti 100 silti. Jutupeatus on kingitus Eesti 100. aastapäevaks. Nutiseadme omanikud saavad QR-koodi abil minna veebirakendusse ja tuntud näitlejate esituses teose katkendit või luuletust ka kuulata.

Kodulehelt www.jutupeatus.ee saab vaadata kaarti siltide asukohtadega ning kuulata teosekatkeid ja luuletusi. Kaardi põhjal on võimalik ette võtta kirjanduslik matk läbi kogu Eesti.

Projekt “Jutupeatus” avatakse Tartus 13. juunil selleks puhuks loodud lavastusega. 

Tagasi üles