Sisukord
Kultuur
Paberleht

Sagadi mõisapargis miilavad kired

3 min lugemist
Ksenia Agarkova (Natalja Petrovna) ja Dmitri Kosjakov (Rakitin)Sagadi elupuude all lavastuse “Kuu aega maal” proovis. FOTO: Marianne Loorents

Vene Teater tuli kuuks ajaks maale. Sagadi mõisapargis rullub lahti lugu tunnetest, mis kirkad igal sajandil. Ivan Turgenevi näidend “Kuu aega maal” kõneleb igatsusest armastuse järele.

Tellijale Tellijale

Vene Teatri esimest suurt vabaõhulavastust “Kuu aega maal”, mis valmib teatri peanäitejuhi Filipp Lossi käe all, mängitakse Sagadis ajastutruus ümbruses. Turgenevi tegelased elavad mõisa terrassil, pargipuude vahel ja tiigisilma ääres ühel kirgedest kuumal suvel.

Lavastaja Filipp Loss valis teatri suveprojektiks “Kuu aega maal”, sest talle meeldib see näidend väga. Sagadi mõis on selle lavastamiseks tema meelest parim paik. “Lavakarbis ei ole seda keskkonda, milles Ivan Sergejevitš kujutles süžeed ja kangelasi. Pargis on dekoratsiooniks kaunis loodus – taevas, rohi, imelised puud ja vaimustav mõisahoone. Mulle kui režissöörile on suur väljakutse kammerlik ja peen hingeline lugu viia parki nõnda, et see kaotsi ei läheks, et vaatajad suudaksid kaasa elada kangelannale,” rääkis lavastaja.

23.10.2020 25.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto