Maarjamaa hariduskolleegiumi Valgejõe õppekeskuse meditsiiniõde pälvis tunnustuse

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maarjamaa hariduskolleegiumi Valgejõe õppekeskuse.
Maarjamaa hariduskolleegiumi Valgejõe õppekeskuse. Foto: Marianne Loorents

Lastekaitsepäeva pidulikul tähistamisel presidendi kantselei roosiaias anti üle auhinnad „Lastega ja lastele“, tunnustamaks neid, kes on teinud laste ja noorte heaks rohkem, kui neilt oodatakse või nõutakse.

Eripreemia pälvis Jelena Karpova, kes on meditsiiniõde Maarjamaa hariduskolleegiumi Valgejõe õppekeskuses. Selles käitumisprobleemidega noortele mõeldud koolis on ta töötanud 25 aastat. Jelena on oma töös kohusetundlik – ta kontrollib õpilaste tervist, nõustab õpilasi ja koolitöötajaid ning vajadusel annab rohtu ja saadab arsti juurde. Kasvatustöö kooliõe tööülesannete hulka ei kuulu, kuid tihti on just Jelena see, kes oma soojuse, empaatiavõime ja mõistmisega suudab ka kõige keerulisemates olukordades lastega kontakti luua. Ta mõistab neid keerulise elusaatusega noori ning on oma rõõmsameelsuse ja tasakaalukusega võitnud nende usalduse.

Viiendat korda toimunud tänuüritusel „Lastega ja lastele“  andsid laureaatidele auhinnad üle president Kersti Kaljulaid, õiguskantsler Ülle Madise ja sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

President märkis, et kaitsmine tähendab ka üldisemalt hoolimist, hoolitsemist, armastust. "Ja nii on just laste kaitse andnud meile ehk ühe olulisima asja, mis meist inimesed teeb. Tänan neid, kes töötavad väsimatult selle nimel, mis ongi kõige olulisem: et hoida neid, kes edaspidi hoiavad meie Eestit,“ ütles president Kaljulaid. 

Tunnustusauhinda „Lastega ja lastele“ annavad välja kaheksa laste heaolu väärtustavat organisatsiooni ja asutust: MTÜ Lastekaitse Liit, MTÜ Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liit, MTÜ Oma Pere, MTÜ SEB Heategevusfond, sotsiaalkindlustusamet, õiguskantsleri kantselei ja presidendi kantselei.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles