P, 3.12.2023

Kaitseväge abistanud endised Soome kaitseväelased külastasid Tapa linnakut

Andres Pulver
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Soome eruohvitserid Tapal.
Soome eruohvitserid Tapal. Foto: Kaitsevägi

Eile külastasid kaitseväe peastaapi ning 1. jalaväebrigaadi ligi 20 Soome eruohvitseri ja -allohvitseri, kes 1990. aastatel aitasid kaasa Eesti kaitseväelaste väljaõppele.

Viro-projektis osalenud Soome eruohvitseride ja -allohvitseride tänuüritusel tutvustati külalistele 1. jalaväebrigaadi tegevust ja Tapa linnakut ning tunnustati soomlasi Eesti kaitseväele avaldatud toetuse eest. Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tänas kõiki tehtud töö eest ning kinkis igaühele raamatu "Kaitsevägi 100". 

"Nad olid väga liigutatud, et neid meeles peeti ja selline üritus korraldati. Tapa linnakus nähtu ja kaitseväe senine areng avaldas neile muljet," ütles ürituse korraldaja kolonel Vitali Lokk. 

Esimene lend Eesti ohvitsere lõpetas Soomes Santahaminas asuva kadetikooli 1994. aasta suvel. Mitmed Soome kaitseväe instruktorid külastasid Eesti väeosasid ning tegutsesid siin instruktorite ja nõustajatena. Tihe koostöö Eesti ja Soome kaitseväe vahel jätkub eri valdkondades tänaseni. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles