Vahetuspereks olemine on elustiil

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Vahetus­õpilane Mathilda Peckhart oma noorema eesti õe Miia Keroviga.
Vahetus­õpilane Mathilda Peckhart oma noorema eesti õe Miia Keroviga. Foto: Erakogu

Neljalapseline Kerovite perekond elab Kadrinas. Välisriigi vahetusõpilast on pere võõrustanud kahel korral.

Liina ja Lembit Kerovi pere vanim laps on 19-aastane, noorim on 8-aastane poeg, vahele jäävad tütred vanuses 17 ja 12. Idee rahvusvahelise haridusprogrammi YFU (Youth For Understanding) vahetuspereks olemisest jõudis Keroviteni läbi vanima tütre Margiti 2013. aasta sügisel, konkreetse plaanini jõuti aga kevadel 2014. “Margit tuli mulle rääkima, et väga paljud vahetusõpilased on veel pereta, kas meie ei võiks mõnele välisõpilasele kodu pakkuda,” meenutas pereema Liina Kerov toreda traditsiooni algust.

Nii jõudiski õppeaasta algul peresse tüdruk Saksamaalt, kes veetis perega terve õppeaasta. Teine Saksa neiu leidis tee Keroviteni järgmise õppeaasta keskel, kui tekkis vajadus peret vahetada. “See oli Lääne-Virumaa õpilane, ta käis Rakveres koolis ja teatriringis ning oleks olnud kurb teda kuhugi saata,” kõneles Liina sellest, kuidas siis viimaks appi tõtati.

Tagasi üles