"Teeme ära!" meeskond soovib koguda sada tonni kompostmulda

Eva Klaas
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
"Teeme ära!" algatuse raames kogutakse kompostmulda.
"Teeme ära!" algatuse raames kogutakse kompostmulda. Foto: Internet

Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks kutsutakse inimesi üles tegema juubeliaasta kõige kaalukamat kingitust – "Teeme ära!" algatuse Kompostiljon raames kogutakse Eesti looduse hoidmiseks kokku 100 tonni viljakat kompostmulda.

„Juubelisuvel on kõigil rohenäppudel aias toimetamise kõrvalt nüüd hea võimalus juubelipidustustes kaasa lüüa. Kutsume kõiki eestimaalasi üles kompostima bio- ja aiasaadustest puhast Eesti mulda ning kinkima selle sümboolselt Eestimaale,” rääkis kingituse üks eestvedajatest Anni Raie. „Üks tavamõõtmetes kompostikast valmistab umbes ühe tonni viljakat kompostmulda. Saja tonni mulla saamiseks ootame liituma vähemalt sadat inimest,“ lisas Raie.

Kompostiljoni liikumise algataja Anneli Ohvrili väitel on mullaga tegelemisel tõestatud stressivastane toime. Seega toob kingitus juubeliks rõõmu ja sõna otseses mõttes saja tonni ulatuses Eestimaad juurde. "Kinkida oma riigile tonn puhast mulda on ühelt poolt kelmikas mõte, kuid sisult väga isiklik, märgiline ja tähenduslik," ütles Ohvril.

Kingitusega saab liituda veebilehel  www.kompostiljon.ee. Registreerumisega antakse lubadus koguda kompostikast kompostitavat materjali täis.

Projekti veab eest ettevõtlike noorte ühendus JCI Go koda koostöös "Teeme ära!" sihtasutusega. Projekti toetab kodanikuühiskonna sihtkapital ja riigikantselei EV 100 korraldustoimkond.

Kompostiljon on "Teeme ära!" algatus, mis innustab inimesi kompostima oma bio- ja aiajäätmetest puhast ja viljakat mulda. Keskmine pere vähendaks kompostides tekkiva prügi hulka kuni poole võrra. Kompostimine on hea mullale ja taimedele ning kompostmuld sobib nii köögiviljade kasvatamiseks kui ka toalilledele. Ka linnatingimustes, sealhulgas korterites, on kompostimine võimalik ja mõistlik tegevus.

Märksõnad

Tagasi üles