Seitsmenda Emumäe jooksu võitis Taavo Tinno

7. Emumäe jooks.
7. Emumäe jooks. Foto: Mart Salumäe

Laupäeval Põhja-Eesti kõrgeimal tipul Emumäel peetud 7. Emumäe jooksu võitis Taavo Tinno, tema võiduaeg oli 36:01. Teisele kohale tuli Rainis Tiits (36:30) ning kolmandale Meelis Piirsalu (37:42). Emumäe jooksu pikk distants oli 10kilomeetrine.

Naistest saavutas esikoha Grete Tõnne (41:36), teisena finišeeris Kaja Papunen (43:12) ning kolmandana Tiina Idavain (47:53).

5,6 km distantsil olid kiireimad mehed Olavi Allase (20:35), Kaido Aasumets (22:26) ja Risto Põlluste (23:48). Naistest võidutses mitmekordne esikoha omanik Kelly Nevolihhin (22:43), talle järgnesid Kille Nevolihhin (25:52) ja Maris Õispuu (28:24).

Emumäe jooksul oli 219 osalejat.

Emumäe jooks on tuntuks saanud kui Eesti esimene mäejooks. Raja kõrgeima ja madalaima punkti vahe on 50 meetrit.