Tapa võimujooned muutuvad: reformikad lahkuvad koalitsioonist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Tapa vallavolikogu koalitsioon läks lõhki.

FOTO: Marianne Loorents

Kohalike valimiste järel Tapal koalitsiooni moodustanud valimisliidu Valgejõgi ja reformierakonna liit laguneb. Täna teatas Tapa reformikate juht Reigo Tamm, et nad lahkuvad koalitsioonist vallas.

Reformierakond on valimisliiduga Valgejõgi teinud koostööd peaaegu viis aastat. Paraku ei pea viimaste valimiste järel 23-liikmelises Tapa vallavolikogus neli mandaati saanud reformikate meeskond vana partneriga koostöö jätkamist võimalikuks.

"See kõik algas kuidagi valesti juba kohe pärast valimisi ja jõudis lõpuks kraavi, kust enam välja ei saa. Minu hinnangul ei ole olnud kaasamist ega koostööd ning meie suhetes ja positsioonides ei ole olnud ei võrdsust ega viisakust," ütles reformierakondlasi Tapa vallas juhtiv Reigo Tamm. "Suure Peetri ja väikese Peetri mentaliteediga koalitsioonis teadupärast kaugele ei jõua."

Tamme sõnul otsustasid Tapa reformierakondlased tänasel koosolekul, et lahkuvad koalitsioonist valimisliiduga Valgejõgi ja toetavad volikogu esimehele avaldatud umbusaldamist.

Reigo Tamm lisas, et Tapa vallas ootavad ees rasked ja närvilised ajad, kuid ta palus sellest hoolimata jääda kõigil väärikaks ja viisakaks.

Tapa volikogus on valimisliidul Valgejõgi kümme, keskerakonnal viis, reformierakonnal neli ja valimisliidul Koostöö samuti neli kohta.

Tagasi üles