Maksu- ja tolliamet alustas ümbrikupalgavastase teavituskampaaniaga

Eva Klaas
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maksu- ja tolliamet võitleb ümbrikupalgaga.
Maksu- ja tolliamet võitleb ümbrikupalgaga. Foto: Arvo Meeks

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustas juulis ümbrikupalgavastast teavituskampaaniat, et tänada ausaid maksumaksjaid ja juhtida tähelepanu hüvedele, mida makse makstes saame kasutada.

MTA peadirektori Valdur Laidi sõnul saab Eesti riik toimida vaid ausate maksumaksjate tõttu, sest tänu neile on ühiskonnas hüved, mida kõik kasutada saavad. "Tänu ausatele maksumaksjatele on meil Eestis haiglad, koolid, maanteed, pension ja turvaline elu," ütles Laid pressiteate vahendusel.

"Seekord on ümbrikupalgavastase kampaania eesmärgiks tunnustada suuremat osa maksumaksjatest, kes teadlikult panustavad ühiskonda, ja tänada neid, et saame ühiselt kasutada Eesti riigi pakutavaid teenuseid," lisas Laid.

Konjunktuuriinstituudi uuringu järgi oli ümbrikupalga tekitatud kahju 2017. aastal 149 miljonit eurot. "Kuigi sama uuringu järgi on täielikult ümbrikupalga saajate arv vähenenud, soovime tõsta teadlikkust, et ka osalise ümbrikupalga saajad kasutavad ühiskonna hüvesid teiste kulul," rääkis Laid.

Kampaania on nähtav välimeedias, internetis, televisioonis ning kuuldav raadiost.

Tagasi üles