Eesti noorte sissetulekud on aastaga kõvasti kasvanud

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Noorte sissetulekud kasvavad.

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Igaaastane noorte uuring, mida SEB korraldab tööturule sisenevate 18- kuni 25-aastaste noorte seas juba neljandat aastat järjest ja millest võttis tänavu osa 512 noort, näitab noorte sissetulekute tugevat kasvu.

Ainult ühe aastaga on kuus 500–800 eurot teenivate noorte osakaal kasvanud 10 protsenti, 800–1200 eurot teenivate noorte arv aga kasvas seitse protsenti. Tõusnud on ka töötavate, samuti õppivate ja töötavate noorte osakaal, kellest viimased on kõige optimistlikumad oma tulevase sissetuleku suuruse osas.

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk ütles, et üle poole praegu tööturule sisenevatest noortest on veendunud, et nende kuusissetulek on viie aasta perspektiivis vähemalt 1500 eurot ja 25 protsenti on veendunud, et saavad teenida ka rohkem kui 2000 eurot kuus.

"Ootused on üsna optimistlikud ja need põhinevad kindlasti nii praegusel majanduskasvul kui ka soodsatel võimalustel väikesteks lisatöödeks ja ettevõtluseks. Samas ei tohi unustada, et tõelise rikkuse, efektiivsuse ja arengu vedajad on meie ajal eelkõige ettevõtted ja selle kultuuri soodustamine meie noorte seas ongi suurim investeering nende jõukasse tulevikku."

Tagasi üles