Suvemänge võõrustanud Rakvere võttis linnade seas võidu

Rakvere linna võrgumeeskond (paremal mustas) alistas suvemängude võrkpalliturniiril vastased kuivalt tulemusega 2:0 ning võitis esikoha. Foto: Meelis Meilbaum

Rakveres kolm päeva kestnud Eestimaa XIII suvemängud olid edukad Rakvere linna esindusele, kes osales paljudel aladel ning pälvis omavalitsuste konkurentsis linnade grupis esikoha.

Rakvere sai kindla alavõidu vabaõhuväljakutel peetud meeste võrkpallis, kus treener Mati Meriranna juhendamisel mänginud võistkond koosseisus Tanel Uusküla, Andrus Palberg, Hardi Paas, Mihkel Hiielaid, Hardi Talv, Sander Konso ja Olari Aas alistas kõik vastased tulemusega 2:0, vaid alagrupimäng Elva linna koondisega venis pikemaks, see võideti tulemusega 2:1.

Kindel alavõit tuli Rakverele (1018 punkti) ka suvemängude peaalal kergejõustikus Valga (927) ja Pärnu linna (896) kergejõustiklaste ees.

Individuaalselt mahtusid Rakvere võistlejatest esikolmikusse Egle Helene Ervin tüdrukute 1500 m jooksus ajaga 5.22,58 kulda võites ning 800 m jooksus ajaga 2.25,94 pronksi pälvides. Tüdrukute kuulitõukes sai tulemusega 12.75 teise koha Laura Lannusalu, naiste kaugushüppes sai tulemusega 5.63 pronksmedali Ingrid Ots.  Naisveteranide II vanuseklassis pälvis kolm kulda rakverlanna Helle Tuhkla; ta oli ajaga 14,07 võidukas 100 m jooksus, ajaga 1.05,73 kiireim 400 m jooksus ning tulemusega 4.66 kaugushüppes. Lisaks napsasid Rakvere neiud Eerika Jakobi, Ingrid Ots, Kerli Kivimägi ja Terje Kaunissaar esikoha 4 x 100 m teatejooksus.

Meestest tõid Rakverele medaleid poiste 3000 m jooksus ajaga 9.44,03 kulla võitnud Karl Martin Saaver, 100 m jooksus ajaga 11,19 teise koha saanud Mikk Mihkel Arro, meesveteranide 100 m jooksus ajaga 13,08 kolmandaks tulnud ning odaviskes 47.81ga teise koha saavutanud Meelis Kari. Kaks medalit teenis suvemängudel rakverlane Arvi Lepp: meesveteranide kuulitõukes andis tulemus 14.55 esikoha, kettaheites oli ta 41.10ga kolmas. Meesveteranide II vanuseklassis sai Lembit Nisu tulemusega 5.22 kaugushüppes hõbemedali. Hõbemedal tuli Rakverele ka meeste 4 x 100 m teatejooksus, võistkonda kuulusid Veiko Aunapuu, Egon Keinaste, Mersin Võrno ja Georg Vladimirov.

Palermo terviserajal laupäeval peetud jalgrattakrossis sai Rakvere kokkuvõttes neljanda koha, kolmas koht jäi kahe punkti kaugusele. Individuaalselt sai esikoha Ivo Tupits M40 võistlusklassis. Neljas oli Rakvere ka naiste võrkpallis. Tennises sai Rakvere võistkond koosseius Gerli Traus, Rain Rõigas ja Sten Lume esimeseks vastaseks hilisema võitja, tugeva Kuressaare tiimi, ning jätkates kaotuse järel võistlust madalamatele kohtadele sai lõpuks viienda koha.

Maakondade arvestuses võttis üldvõidu Tartumaa, järgnesid Ida-Virumaa ja Harjumaa. Väikestest, kuni 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Järvamaa.

Lääne-Virumaa saavutas ainsa alavõidu kreeka-rooma maadluses, kus esikohale maadlesid kergemates kehakaaludes Taaniel Piiskoppel (Kadrina) ja Rainer Viilveer (Tapa). Dmitri Gorjuško (Tapa) sai hõbeda kaalukategoorias kuni 66 kg, pronksi teenisid Tapa maadlejad Elari Piksar kehakaalus kuni 96 kg, Roman Sviridov ja Mihkel Allikmäe kuni 120 kg.

Suvemängude avapäeval Rakvere reaalgümnaasiumi aatriumis peetud Eesti ja Soome juunioride maavõistluse võitis tulemusega 7:1 Eesti esindus, kus oma panuse andsid läänevirulastest Piiskoppel, Viilveer, Gorjuško, Piksar ja Sviridov.

Mängude peaalal kergejõustikus oli Lääne-Virumaa koondis Harjumaa järel teine. Lisaks eelpooltoodud Rakvere kergejõustiklastest meda­listidele olid võidukad veel Kelly Nevolihhin (Laekvere) 800 m jooksus ajaga 2.23,29, Aivar Lankei (Kadrina) meesveteranide II vanuseklassi kuulitõukes (13.29), Sirly Tiik (Tam­salu) naisveteranide kettaheites (34.29). Sirly sai lisaks kaks teist kohta: kuulitõukes 10.51ga ning odaviskes 34.29ga.

Mathjas Veeremaa (Tamsalu) sai kolmanda koha poiste 1500 m jooksus (4.24,79), sama pikal distantsil oli Evelyn Himma (Tamsalu) ajaga 5.34,24 kolmas naisveteranide seas ning Malle Rohtla (Vinni) teine naisveteranide II vanuseklassis (7.01,92).

Naiste odaviskes pälvis tulemusega 43.72 hõbeda Triin Lait (Tamsalu), tüdrukute kettaheites sai tulemusega 30.85 hõbeda Cätlyn Okas (Tamsalu), kõrgushüppes  pälvis 1.61ga pronksi Laura Liisa Lankei (Kadrina). Meesveteranide II vanuseklassis oli Meelis Veilberg (Tamsalu) ajaga 10.32,43 kolmas 3000 m jooksus, Heldur Lahne (Kunda) pälvis 39.59ga pronksi kettaheites.

Teise koha sai Lääne-Virumaa veel meeste korvpallis, kus koondisesse kuulunud Tarvo Kruup, Marek Suits, Ants Rouhi­jainen, Ainar Villers, Mihkel Ma­ger, Rivo Täheste, Kristo Saage, Raul Sinisalu, Andri Part, Raido Villers, Jaanus Valk ja Sven Pu­gonen pidid finaalis tunnistama Tartumaa meeste paremust 47:29.

Maakondade arvestuses tuli Lääne-Virusse teine koht ka jalgrattakrossis. Rakverlase Ivo Tupitsa kõrval sai läänevirulastest rattarajal esikoha veel Väike-Maarja sõitja Alvar Urbas M16 klassis, N35+ klassis oli teine Vinni rattur Rita Toome, M40 klassis sai kolmanda koha Roland Toome (Vinni vald).

Käsipallis sai maakonna au kaitsnud Tapa võistkond kooseisus Siim Valdlo, Janis Männiksaar, Priidik Neps, Ingvar Volkov, Rait Ageni, Rail Ageni, Mehis Nõmmik, Mihkel Koppelmann, Peeter Kopelmann, Aleksander Ogane­zov, Kristjan Külm­allik, Andres Alla, Sander Sven Annula ja Kaspar Lees oma treeneri Elmu Koppelmanni juhendamisel kolmanda koha. Pronksimängus saadi skooriga 26:24 jagu Harjumaast.

Vinnis peetud orienteerumisvõistlusel tuli suvemängude võitjaks Lääne-Virumaa esindus M45 klassi teateorienteerumises, võistkonda kuulusid Aleksander Pritsik, Aivar Tooming ja Kaino Valdre. Individuaalselt said lühirajal kulla Kaino Valdre (Rakvere) M55 klassis ning Jaana Olvet (Tapa) M16 klassis.

Sangpommi kahevõistluses sai Lääne-Virumaa sportlane Enno Tiits kaalukategoorias kuni 68 kg teise koha. Lääne-Viru judokatest maadlesid medalile Brita Saar (kuld), Kristel Mäekivi, Ingrit Tuul (mõlemad hõbe) ja Heidy Miir (pronks). Maakond sai neljanda koha.

Valdade konkurentsis sai Tamsalu kolmanda koha kergejõustikus, Vinni oli kolmas  jalgrattakrossis.

Kokku osalesid Rakveres 15 maakonna ja 110 omavalitsuse võistkonnad.