Saada vihje

Kuidas valida tolmuimejat?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tehnikakaupluse Expert Rakvere poe klienditeenindaja Raul Kontkar soovitab tolmuimejat valides teha endale kõigepealt selgeks kaks asja: kui palju on kodus põrandapinda ning millist pinda on rohkem, kas parketti või vaibaga kaetud põrandaid.

Kui majapidamises on palju vaipkatet, tasub eelistada tolmuimejat, millel on turbootsik.

Sellel on harjased, mis õhuvooluga ringlema hakkavad ja sodi vaiba seest välja tõmbavad, ka peenema liiva ja saiapuru.

Täpselt samuti on parketi puhastamiseks spetsiaalne pehmete harjastega otsik, mis pinda ei kriimusta.

Tolmuimeja tavakomplektis on otsik, millel saab harjased vajadusel sisse või välja lülitada. Turboharja on võimalik ka eraldi juurde osta.

Tihedama vaipkatte puhul võiks Raul Kontkari sõnul pöörata tähelepanu ka tolmuimeja imemisvõimsusele, mis on välja toodud küll ainult Philipsi tolmuimejatel, kuna puudub ühtne standard, mille järgi seda mõõta. Teiste firmade masinate puhul tasub seda uurida klienditeenindaja käest.

Tolmuimeja kottide kohta ütles Kontkar, et tolmuimejaga kaasas olevat tühjendatavat riidekotti kasutada ainult hädakorras, sest see on hästi hõreda kiuga ja laseb peentolmu läbi, mis väljub eluruumi tagasi.

“Selle kasutamine lühendab samas ka mootori eluiga ning filtrid ummistuvad kiiremini,” selgitas klienditeenindaja ja soovitas kasutada ikkagi ühekordset paberkotti – väiksemal pinnal elamise korral saab ühe paberkotiga läbi kuni neli kuud, suurema pinna puhul poolteist kuni kaks kuud.

Kogumisanumaga tolmuimeja nõuab lisatööd, sest anumat peab tühjendama ning aeg-ajalt ka pesema, kuna sinna jäävad tolm ja sodi kinni ning tekib soodne keskkond bakterite paljunemiseks. Täis saanud paberkoti aga viite kokku kogutud mustusega elamisest välja.

“Philipsi või Electroluxi tolmuimejale sobivad standardsed tolmukotid S-bag, mida on põhimõtteliselt igast suuremast poest võimalik leida,” märkis Kontkar ning lisas, et kallimad tolmuimejad on ka vaiksemad, soodsamad teevad rohkem müra.

Käsitolmuimejate kohta ütles klienditeenindaja, et need on mõeldud koju teise tolmuimejana juhuks, kui on vaja kiiresti näiteks esikust kerge liiv ära koristada – teed selle töö ära ja paned laadimisalusele tagasi. “Sellel on kaasas ka väike imur, millega saab väiksemat sodi näiteks diivanilt tõmmata,” lisas Kontkar.

Kommentaarid
Tagasi üles