Fakt on see, et riik ei saa sulle anda midagi, enne kui ta pole sinult seda ära võtnud.
Kuidas on Rakvere haiglas lood personaliga?
Praegu on puhkuseperiood ja väga suurt töötajate liikumist pole. Sügisel üritame taas meie jaoks oluliste inimestega kohtuda, vara on veel täiesti maha matta lootust püsivalt majas oleva lastearsti suhtes. See läbirääkimiskoormus on suuresti peaarst Sirje Kiiskülal.
Praegu on meil aga töiselt pingelised ajad. Nädalavahetusel oli Rakveres suurüritus ja traumapunktis löödi rekordeid – iga päev käis sealt läbi üle kaheksakümne patsiendi.
Ooteajad traumapunktis pikenevad kindlasti veel seetõttu, et ka perearstidel on puhata vaja, ja siis pöörduvadki paljud inimesed traumapunkti.
Ja töölolijate pinge ju puhkajate arvel suureneb, mõningast leevendust pakuvad õnneks noored arstid, kel suvi õppetööst vaba.
Mõnes osakonnas on jälle see probleem, et suveperioodil ei jätku patsiente, näiteks sünnitajaid võiks meil alati rohkem olla.
Palgaläbirääkimised seisavad ja ei ole küll näha, et kusagilt mingeid vahendeid personali palkadeks juurde oleks tulemas. Kui haigekassa hinnakirjas on arsti tunnitasuks ette nähtud seitse eurot, millest maksud maha lähevad, siis põhjanaabrite juures algab arsti tunnitasu 35 eurost.
Haigekassa hinnakomponendi kohaselt me küll arstidele palka maksta ei saa, sest see raha on juba ammu elule jalgu jäänud. Kui me seda teeksime, siis ei oleks meil üldse arste.
Nüüd tuleb aga muude asjade arvelt palka maksta, ja seda on ka haigla välisilmest näha. Eks me pidevalt balansseerime selle vahel, kas hakkab maja tasapisi kaela kukkuma või hakkavad inimesed siit minema mujale hädalisi aitama.