P, 10.12.2023

Vandaalid laamendasid Porkuni lahingu memoriaalis

Andres Pulver
, uudistetoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pätid lükkasid Vistla memoriaalis ümber sadakond hauaplaati.
Pätid lükkasid Vistla memoriaalis ümber sadakond hauaplaati. Foto: Arvet Mägi

Kurjad käed on ilmselt ööl vastu esmaspäeva keeranud kummuli sadakond hauakivi Porkuni lahingus hukkunute mälestuseks rajatud Vistla memoriaalis.

Esmaspäeva hommikul märkas Tamsalust Rakverre sõitnud liinibussi juht, et Vistla memoriaali sadakond paekivist hauaplaati on pikali keeratud.

“Kahju küll, aga Porkuni lahing kestab edasi,” tõdes Vistla memoriaali loomise algataja Hanno Tamm, kelle sõnul ei ole seoses Porkuni lahinguga ega mälestusmärkidega püstitamisega ka mingit tähtpäeva, mille “auks” vandaalitseda.

Vistla memoriaali taastamise ajalugu ulatub aastasse 1988, kui Väike-Maarja Muinsuskaitse Seltsi ja ennekõike Hanno Tamme eestvedamisel alustati Vistla ühishaudade korrastamisega.

Aastast 1994 on haudade korrastamisele õla alla pannud Tamsalu vallavalitsus. Seoses ühishaudade lahtikaevamisega 2004. aastal otsustati kalmistu taastada uuel, sõjamehele väärikal kujul.

Loe lähemalt teisipäevasest Virumaa Teatajast.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles