T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lääne-Virumaal võib küttida 11 karu

Virumaa Teataja
Facebook Twitter
Comments
Karu.
Karu. Foto: Sille Annuk

1. augustist-31. oktoobrini kestva karujahihooaja jooksul võib Eesti metsades maksimaalselt küttida 65 karu. Sarnaselt eelnevate aastatega võib kõige rohkem karusid küttida Ida-Viru, Lääne-Viru, Jõgeva ja Järva maakonnas. Lääne-Virumaal võib lasta maksimaalselt 11 karu.
 

Karude arvukus on viimastel aastate jooksul pidevalt suurenenud, seireandmete järgi on neid kuskil 700 ringis. Karu küttimislimiidi paika panemisel arvestatakse Keskkonnateabe Keskuse ulukiseire tulemuste põhjal tehtud soovitusi, mis arvestavad muuhulgas asurkonna suurust ning karu tekitatud kahjustuste esinemist. Taoline regulatsioon aitab tagada asurkonna soodsat seisundit ja levikuala laienemist ning hoida ka kahjustusi optimaalsel tasemel.

Lisaks sellele annab oma hinnangu keskkonnaministri moodustatud suurkiskjate kaitse ja ohjamise korraldamise töörühm. Küttimismahu jaotuse ja korraldamise tingimused jahipiirkondade lõikes määrab Keskkonnaamet.

2009. aastal on karude poolt, peamiselt mesitarude lõhkumisel, tekitatud majanduslikku kahju hüvitatud ligi 10 161 euro ulatuses, 2010. aastal aga juba 12 846 euro ulatuses.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles