Eesti Post paigaldab esimesed pakiautomaadid Virumaale

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Praegu saab Eestis pakke saata SmartPostiga, mille pakiautomaatidele on ligipääs seni, kuni avatud keskus, kus pakiautomaaid asuvad. Peagi aga pakub Eesti Post võimalust 24tunnist ligipääsu uut tüüpi pakiautomaatidele.
Praegu saab Eestis pakke saata SmartPostiga, mille pakiautomaatidele on ligipääs seni, kuni avatud keskus, kus pakiautomaaid asuvad. Peagi aga pakub Eesti Post võimalust 24tunnist ligipääsu uut tüüpi pakiautomaatidele. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eesti Post alustab Baltikumis välitingimustesse mõeldud pakiautomaatide Post24 võrgustiku rajamist. Esimesed ööpäevaringselt kasutatavad pakiautomaadid paigaldatakse neljapäeval Virumaale: Rakverre, Jõhvi ja Narva.
 

Rakveres seatakse automaat üles kesklinna Turu kaubamaja ette. Automaadid alustavad tööd augusti teises pooles.

Pakiautomaati saab välitingimustes kasutada 24 tundi ööpäevas; juurdepääs on tagatud nii jalgsi, ühistranspordi kui ka autoga; automaadid on varustatud valveseadmetega ning paki vastuvõtmiseks kulub Eesti Posti teatel 15 sekundit.

Automaadist saab pakki saata nii teise pakiautomaati kui ka kõikidesse Eesti Posti postiasutustesse või valida kättetoimetajaks kulleri. Pakiautomaatide täitmine ja tühjendamine toimub kaks korda päevas ning paki teekond on veebist jälgitav.

Koostöölepped on sõlmitud suuremate e-kaubamajade ning postimüügifirmadega, kust kaupa tellides saab lisaks olemasolevatele võimalustele valida paki saamise kohaks ka pakiautomaadi.

Pakiautomaatide tootja on Poola ettevõte Integer, kelle põhitegevuseks ongi iseteeninduslike automaatide valmistamine. Samalaadseid automaate paigaldatakse ka Venemaal, Hispaanias ja Portugalis.

Augusti teises pooles alustab tööd 38 Post24 pakiautomaati üle Eesti. Eesti Posti sõnul on pakiautomaadist paki saatmine kõige soodsam viis riigisiseseks paki edastamiseks.

Tagasi üles