Viru praostkond peab Kadrinas leerilaagrit

hetk Kadrina kirikus peetud leeriliste keskpäevapalvusest.

FOTO: Erakogu

Juba neljandat aastat toimub EELK Kadrina Katariina kogudse ja EELK Rakvere Kolmainu koguduse koostöös Viru praostkonna leerilaager, kus osaleb tänavu üle 30 inimese.
 

Laagrielu algas teisipäeval leerihuviliste kogunemise ja traditsiooniliste laagrisärkide maalimisega, sellele järgnes päev täis loenguid, rühmatööd ja tutvumismänge. Lisaks piiblitundidele toimub ka mitmeid üldharivad loenguid. Tavaline laagripäev algab hommikuvõimelisega ja lõppeb Taize palvusega.

Tänu Euroopa liidu toetusele on loengud sellel aastal esmakordselt tasuta avatud kõigile huvilistele ja toimuvad nii neljapäeval kui ka reedel kell 17.00 ja 19.30.

Ürituse ühe korraldaja, Rakvere Kolmainu kiriku õpetaja Tauno Toompuu sõnul on laager küll innovatiivne, aga ka ennast jätkusuutlikuna tõestanud projekt. “Me kindlasti jätkame sellist lähenemist leeriõppele, kuni huvilisi ja jaksu on,” kostis Toompuu.

Leerikoolituse iganädalased tunnid on leerilaagri puhul asendatud pea nädal aega kestva intensiivõppena. Kui klassikalise leerikooli puhul toimuvad tunnid kord nädalas, siis laagris pühendatakse puhtalt leeriõppele vähemalt neli tundi päevas. Lisaks toimuvad kolm korda päevas ka palvused Kadrina kirikus.

“Laager on läbi aastate noortele väga meeldinud ja paljud on tagasi tulnud juba teist või kolmandat aastat, et laagri õnnestumisele kaasa aidata,” märkis korraldajte meeskonnast Alexander Maasik.

Laagri tegemistel saab Interneti vahendusel ka jooksvalt silma peal hoida leheküljel http//leerilaager.blogspot.com

Tagasi üles