Sagadi mõis ootab puupäevadele

Puupäevad Sagadis.

FOTO: Eva Klaas

Eelseisval nädalavahetusel, 6. ja 7. augustil kell 11-17 toimuvad RMK Sagadi metsakeskuses kaheksandat korda Sagadi puupäevad.


Avatud on muuseumid ja näitused, erinevates õpitubades, meisterdamisplatsidel, õpperadadel ja härrastemajas tutvustatakse huvilistele metsa, puude ja puiduga seotut.

Põnevat tegevust ja avastamisrõõmu pakutakse igas eas huvilistele. Kõik üritused on külastajatele tasuta.

Ette on valmistatud pea kakskümmend erinevat võimalust näpuosavust proovida, oma teadmisi kontrollida ja täiendada ning teha endale nii mõnigi meeldiv mälestusese.

Metsamuuseumi otsimismäng annab võimaluse oma metsa-alaseid teadmisi kontrollida. Mõisa härrastemajas on võimalik välja uurida, mida head metsast mõisa toidulauale toodi ja katsetada enda peal metsataimede tervistavat mõju.

Looduskoolis pakutakse aga üllatavaid näiteid looduse varieeruvusest. Meisterdamise töötubades saab õppida laastukorvi valmistamist, meisterdada midagi erilist – näiteks puidust parkimiskella, nahast ehte või hoopis traditsioonilise puukoorest laevukese ja katsetada muud huvitavat. Osavamad saavad mõõtu võtta täpsussaagimises.

Mõisaparkides on võimalik sammuda mõistatuste rajal, osa saada Sagadi dendropargi liigirikkusest. Väikestele huvilistele pakutakse võimalust teha ümber mõisa hobuvankriga lõbusõitu. Kõik aktiivsed puupäevadel osalejad saavad päeva lõpuks kaasa ka väikese kingituse.

Puupäevad lõpetab pühapäeval kell 16 algav kitarrikontsert, kus esineb noor muusik Priit Peterson.

Tagasi üles