Väga levinud ja efektiivne on esemete märgistamine ainult omanikule teadaoleva või siis nähtava tunnusega. Eelnev on vajalik selleks, et ei tekiks olukorda, kus ese on üles leitud, kuid puuduvad võimalused siduda seda konkreetse kannatanuga. Juhul, kui oled oma jalgratta, rahakoti vms kaotanud või on see varastatud, on mõistlik aeg-ajalt kontrollida politsei leitud esemete avalikku andmebaasi aadressil www.politsei.ee/et/politsei-palub-abi/leitud-esemed.
Üks olulistest mõjutajatest varguste toimepanemisel on see, et varastatud esemetel on olemas sihtgrupp, kellele neid müüakse. Kui keegi varastatud asja ei ostaks, puuduks vajadus neid ka sellistes kogustes varastada. Ühtlasi panen inimestele südamele, et nad ei toetaks kuritegevust ja kurjategijaid, ostes neilt varastatud esemeid odava hinnaga. Varastatud eseme teadlik omandamine, hoidmine ja turustamine on kriminaalkuritegu, mis võib kaasa tuua rahatrahvi või vabadusekaotuse, lisaks sellele, et jäädakse ilma omandatud esemest.
Selleks, et mitte sattuda heauskselt ebameeldivustesse, tuleks vältida kahtlase kauba ostmist, eriti kui see on turuhinnast oluliselt odavam, puuduvad vajalikud dokumendid ja müüja ei jäta usaldusväärset muljet. Mõistlik oleks oma kahtlustustest teavitada kohe ka politseid, eriti juhtudel, kui teile pakutakse tänaval müügiks asju, mis ilmselgelt on kuskilt varastatud.
Mida teha, kui oled sattunud varguse ohvriks? Kindlasti on tähtis teavitada kohe politseid, tagades võimalusel sündmuskoha puutumatuse. Teavitamiseks on võimalusi mitu, alustades tasuta lühinumbrist 110, pöördudes lähimasse politseiasutusse või politseipatrulli poole või siis edastades kirjaliku avalduse kas lähimasse politseiasutusse või siis e-posti teel.