Eesti riik otsib silmapaistvaid vabatahtlikke

President Toomas Hendrik Ilves.

FOTO: Toomas Huik/Postimees

5. oktoobrini saab esitada kandidaate detsembris toimuvale Eesti vabatahtlike tunnustamisüritusele, kus neile avaldab austust president Toomas Hendrik Ilves.

Tänavusel Euroopa vabatahtliku tegevuse aastal toimub kandidaatide esitamine kolmes kategoorias: vabaühenduste juures tegutsevad professionaalidest vabatahtlikud,
silmapaistvad vabatahtlike juhid ning töötajate vabatahtlikku tegevust toetavad ettevõtted või avaliku sektori asutused.

“Käesoleval aastal on rõhuasetus vabatahtliku tegevuse professionaalsusel, mis väljendub erialaste oskustega vabatahtlike panuses ning vabatahtlike mõtestatud ja
süsteemses juhtimises. Samuti väärtustame tööandjate panust töötajate vabatahtlikkuse soodustamisel, kuna see pakub uudseid võimalusi töötajate arendamiseks ning samaaegselt suurendab vabatahtliku tegevuse mõju ja ulatust kogukonnas,” kommenteeris tunnustamisürituse teemat Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse projektijuht Kaisa Ilves.

Kandidaate võivad esitada nii eraisikud,kodanikuühendused, riigi ja kohaliku omavalitsuse asutused kui ettevõtted. Lisainfo ning kandidaadi esitamise vormi leiab
veebilehelt www.vabatahtlikud.ee.

Laekunud ettepanekute seast teeb lõpliku valiku komisjon, kuhu kuuluvad lisaks Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse nõukojale ka aasta vabatahtlik 2010 Riina Varts ning ministeeriumite ja presidendi kantselei esindajad.

Tunnustatute nimed kuulutatakse välja 4. detsembril riiklikul tunnustamisüritusel Tallinnas presidendi kantseleis. Ürituse patroon Eesti vabariigi president Toomas Hendrik Ilves tunnustab kokku kümmet vabatahtlikku, kaht vabatahtlike juhti ning üht ettevõtet või asutust.

Tänuüritust korraldav Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus on Eesti vabatahtlike tunnustamise traditsiooni ülal hoidnud alates 2005. aastast ning praeguseks on tunnustatud 247 vabatahtlikku.

Tagasi üles
Back