iDeal kampaania

Vaata, mis toimus Jäneda talupäevadel

Juulikuu viimane nädalavahetus on väga paljudel põllumajandusega vähem või rohkem kokku puutuvatel inimestel kalendrisse märgitud kui Jäneda talupäevade aeg - tänavused on järjekorras juba kahekümne seitsmendad.

Talupäevadel oli tavapäraselt palju müüjaid ja ostjaid, ehkki Rakverest käsitööga Jänedale kaubitsema sõitnud Silva Rannaste nentis, et varasematel aastatel on rahvast vist pisut rohkem olnud.

"Eks ilm ole selline, mis laadale väga ei meelita," viitas ta ühelt poolt palavusele, teisalt aga äikeseohule. Rannaste pelgas tugevat tuult ja võimalikku vihmasadu, mis peo rikuks. "Kardan õhtut ka, sest Patune Pool hullutab rahvast ja siis mine tea, mis juhtud võib," kõneles kaubitseja. Rannaste oli mures oma telgi pärast, mis asus üpris Musta Täku Talli lähedal. Aga just seal toimub õhtune simman väga populaarse ansambliga Patune Pool.

Nagu igal suuremal laadal, oli ka Jänedal kohal prillipuhastuskraami ja Leedu käsitööd müütav Olav Mäe. "Jänedal peab ikka olema, kui mind pole, siis on vilets laat," ütles mees muheledes. Ja lisas, et eelmisel nädalavahetusel läks ta laada valikuga siiski alt. "Käisin Pärnumaal Mihkli laadal ja enam ma oma jalga sinna ei tõsta," lausus Mäe.

Jäneda laadal läks kaubaks kõik: nii käsitöö, toidukraam, istikud kui ka tavaline riidekraam, mida igalt turult leida võib.

Helsingis elav Sander Mosel ütles, et suviti kodumaal käies astub ta alati ka Jäneda laadalt läbi. "Ja iga kord ostan ka kindlasti midagi kaasa," lausus ta. Valik oli tal veel tegemata, sest enamik laadaplatsist ootas veel ülevaatamist.

Tagasi üles