P, 29.01.2023

Täna algab üleeestiline RMK ühismatk 

Eva Klaas
Täna algab üleeestiline RMK ühismatk 
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täna algab suur ühismatk.
Täna algab suur ühismatk. Foto: Kristjan Kaljund

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) korraldab Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks tänasest 25. augustini kestva suure ühismatka, millest võtab osa 650 inimest. Kokku läbitakse Eesti kuuest nurgast algavatel matkateedel 1800 kilomeetrit.

Juhendatavad matkarühmad alustavad liikumist matkateede otspunktidest Kauksis, Ähijärvel, Penijõel, Perakülas, Iklas ja Oandul ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus peetakse lõpupidu.  

Rühmi juhivad kogenud matkajuhid, teel tutvutakse ajalooliste lugude ja loodusväärtustega ning toimuvad ka õhtused lõkkeloengud. RMK suurel ühismatkal osalemiseks oli vajalik eelnev registreerumine, mis oli avatud 30. juunini. 

Matkal liigutakse mööda tähistatud RMK matkateed. Iga rühma juhivad kaks matkajuhti. Ööbitakse RMK telkimis- ja lõkkekohtades matkajate endi kaasa võetud telkides ja magamisvarustusega. Ametlikesse liitumis- ja lahkumispunktidesse korraldab RMK transpordi. 

RMK kolme Eestit läbiva matkatee haru ääres on kaardistatud 100 olulist lugu, mis on Eesti vabariigi 100 aasta jooksul neis paigus juhtunud. Lisaks valmib "RMK 100" äpp, mis hakkab sisaldama kogu informatsiooni matkateel matkamise ja kultuuriobjektide kohta, aga ka mänge.

Märksõnad
Tagasi üles