Lääne-Virumaa Coopi kaupluste kassadest saab tänasest sularaha välja võtta

Väike-Maarja Konsumist nagu ka teistest Coopi kauplustest saab nüüd sularaha välja võtta.

FOTO: Marianne Loorents

Eesti suurim jaekaubanduskett Coop Eesti hakkab alates tänasest pakkuma kõigi 350 kaupluse kassadest üle Eesti sularaha väljamakse teenust, mis suurendab oluliselt sularaha kättesaadavust maapiirkondades. Lääne-Virumaal on Coopil 10 poodi.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Jaanus Vihandi sõnul alustati suve alguses sularahateenuse pakkumist 120 kaupluses ja täna liitusid Coop Sula võrgustikuga ka kõik ülejäänud 230 Coopi kauplust.

"Ühistulise organisatsioonina on meie missioon hoida elu igas Eestimaa nurgas ning sularahateenus on kindlasti üks neist teenustest, mis on väiksemate piirkondade elanike jaoks igapäevaseks asjaajamiseks hädavajalik," lausus Vihand.

Coopi kaupluste kassast sularaha väljavõtmine sarnaneb sularahaautomaadi kasutamisega: sularaha väljavõtmiseks tuleb enne ostude eest tasumist öelda teenindajale soovitud summa ning sisestada makseterminali oma pangakaardi PIN-kood. Seejärel väljastab müüja kaupluse kassast sularaha, see summa võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab poe kassast välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Coop Panga klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt eurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole niisuguseid tehinguid keelanud, kuid sõltuvalt pangast võib sularaha väljavõtmisel lisanduda teenustasu.

Tagasi üles
Back