Maailmakoristuspäeva meeskond kutsub kõiki prügi kaardistama

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Prügi kaardistades saab kaasa aidata koristusaktsiooni õnnestumisele.

FOTO: Margus Ansu

Enne veel, kui 15. septembril alustab ligi 150 riiki üle maailma Eesti juhtimisel maakera koristamist, on inimesed oodatud appi prügi kaardistama, et mobiilirakendusega World Cleanup App fikseerida kõige prügisemad paigad ka Eesti metsades ja rannikul.

Maailmakoristuspäeva juhi Eva Truuverki sõnul on prügi kaardistamine väga tähtis sissejuhatus maailma ajaloo suurimale kodanikualgatusele, mis on saanud alguse Eestist ja mida veidi rohkem kui kuu aja pärast juhitakse siitsamast.

"Kaardistamise eesmärk on luua niinimetatud prügiandmebaas, et näha probleemi ulatust. See on vajalik info teadlastele, kes saavad selle pealt analüüsida ja välja töötada lahendusi, kuidas prügi vähendada. Selleks on kokku pandud eraldi ülemaailmne "Teeme ära!" teadlaste tiim, kes hakkab kogutud andmetega edasi töötama," rääkis Truuverk. "Maailmakoristus on Eesti riigi suurim kingitus maailmale meie 100. aastapäeval ja meil kõigil on põhjust selle algatuse nimel eriliselt pingutada. Seetõttu on meil sulle suur palve – palun tule aita meil üles leida just need sinu kodukoha lähedal asuvad kõige suuremad prügihunnikud," lisas ta.

Prügi kaardistamine on lihtne. Selleks tuleb alla laadida World Cleanup App, kaardistada looduses prügihunnikud, teha rakendusega foto, märkida prügi asukoht ja koostis ning lõpetuseks info üles laadida.

Eesti koristustiimi juhi Raimo Matvere sõnul saab prügi kaardistamist ühendada näiteks ettevõtete ja asutuste suvepäevadega, koolitus- ja motivatsioonipäevade või meeskonnaüritustega. "Kaardistamine on väga oluline, sest selle põhjal saame panna paika koristuspäeva plaani – kuhu ja kui palju inimesi koristama saata" kutsus Raimo Matvere kõiki inimesi, ettevõtteid ja riigiasutusi kaardistamisega liituma.

"Samuti on kõik teretulnud tulema 15. septembril välja ja andma oma väärtuslik panus koristuspäeva õnnestumisse," lisas Matvere, kelle sõnul plaanitakse Eestis keskenduda peamiselt metsadele, aga ka mererandadele ja järvede-jõgede kallastele.

Koristuspäev saab teoks koostöös Eesti maaomanike, kohalike omavalitsuste, jäätmekäitlejate, Eesti ettevõtete ja inimestega.

Tagasi üles