N, 1.06.2023

Skaudid alustavad Erna matka

Margus Martin
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Erna matk.
Erna matk. Foto: Erkki Pung

Täna stardi 19. korda Eesti Skautide Ühingu korraldatav Erna matk. Tegemist on Eesti raskeima, samas igale matkasellile palju põnevust ja rohkelt elamusi pakkuva enese proovilepanekuga.

"Sel korral alustab Kõrvemaalt Mustjõest matka üle 150 osaleja, kõigil üks ja sama sihtpunkt – Kautla. Erna matk on kolmes raskusastmes korraldatav matk, nii et kõigil oli võimalik valida endale meelepärane distants. Matka kestuseks sõltuvalt rajavalikust on seega 16-36 tundi ning läbitakse isegi kuni 70 kilomeetrit," ütles Erna matka korrldusmeeskonna juht Mihkel Tammaru.

Matkamängu jooksul peavad osalejad lahendama tegevuspunktides ülesandeid, mis nõuavad nii meeskonnatööd, julgust, füüsilist vastupidavust kui ka parajal hulgal nutikust. Traditsiooniliselt on ülesannete seas näiteks esmaabi situatsioonülesande lahendamine ja spetsiaalselt matkaks rajatud kõrgseiklusraja läbimine.

"Erna matka mõtteks on tuua inimesi loodusesse ja pakkuda neile skautlusele omast seikluselamust ning võimalust end matkarajal nii võistkonna kui ka üksikisikuna proovile panna. Nüüdseks juba pea paarikümneaastase traditsiooniga matk on paljudele matkahuvilistele saanud üheks suviseks kõrghetkeks ja aastate jooksul on matkal osalenud kokku mitu tuhat matkahuvilist," lisas peaskaut Kristjan Pomm.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub skautide maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on enam kui 40 miljonit skauti üle kogu maailma. Erna matka korraldajad, keda on kokku üle 50, on vabatahtlikud skaudijuhid, vanemskaudid ja skaudisõbrad kogu Eestist.

Matka nimele ainest andnud Erna grupp oli talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus, mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistus. Hiljem liitus luuregrupp muu lahingutegevusega Eestis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles