Nüüd saab end registreerida maailmakoristuspäevale

Ees ootab suur koristuspäev.

FOTO: Liis Treimann

Maailmakoristuspäeval, 15. septembril toimuvad Eesti kõikides maakondades koristustalgud, mille peamiseks eesmärgiks on ära koristada prügi Eesti metsadest ja rannikult. Alates 15. augustist saab koristama registreerida kodulehe kaudu maailmakoristus.ee.

Spetsiaalsel registreerimisplatvormil on üle Eesti näidatud koristuspiirkonnad, millega liituda. Nende seast on võimalik valida endale lähim või sobivaim. Registreerimine on vajalik, et iga koht saaks piisava hulga abikäsi ning kõik prügistatud paigad kenasti kaetud. Registreerida saab nii eraisiku, organisatsiooni kui ka sõpruskonnana, samuti võib korraldada koristusaktsiooni kasvõi ainult enda seltskonnale. Viimasel juhul tuleb aga arvestada, et koristustalgute korraldaja peab jäätmete äraveo organiseerima ise.

Eesti maailmakoristuspäeva eestvedaja Raimo Matvere sõnul aitavad küll kümned tuhanded vabatahtlikud prügi 15. septembril metsast välja tuua, ent prügi jõudmise jäätmejaama korraldab maaomanik, kelle territooriumilt prügi koristatakse. Maailmakoristuspäeva suurimad partnerid on RMK, maanteeamet ning kõik kohalikud omavalitsused, kes on oma toetust maailmakoristuspäevale ühel või teisel moel kinnitanud. "Loodetavasti nüüd, mil suurem puhkuste periood on läbi, saame konkreetsed kokkulepped ka paberile ja maailma suurima kodanikualgatuse ka Eestis suurepäraselt läbi viidud," lisas ta.

Lisaks on oma õla on alla pannud paljud ettevõtted ja riigiasutused, kes toetavad maailmakoristuse eesmärke ja mõtteviisi ning aitavad Eesti looduse 15. septembril puhtaks kraamida. Sellegipoolest on 15. septembri õnnestumiseks vaja veel mitmeid abikäsi, alustades maakondlkest koordinaatoritest ja talgujuhtidest kuni kaardistajateni välja.

"Augustikuu jooksul ootame me veel väga ka iga eestimaalase abi, et leida üles need kõige prügisemad paigad Eesti looduses. Kui sa tead mõnda sellist kohta näiteks enda kodu lähedal või sulle jääb looduses liikudes mõni suuremat sorti prügihunnik tee peale, siis märgi see kindlasti World Cleanupi rakendusega maailmakoristuspäeva prügikaardile!" palus Matvere eestlasi teatada prügipaikadest meie metsades ja randadel.

Koristuskohti saab üles anda ja kaardistada kuni 26. augustini. Koristuspäev saab teoks koostöös EV 100, kohalike omavalitsuste, riigimetsa majandamise keskuse, maanteeameti, maaomanike, jäätmekäitlusettevõtete, heade toetajate, sadade vabatahtlike, partnerite ja tuhandete puhtast loodusest hoolivate Eesti inimestega.

Maailmakoristuspäev ehk World Cleanup Day  toimub 15. septembril. Tegu on maailma ajaloo suurima kodanikualgatusega, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse Eestist. Eesti eestvedamisel hakkavad ühel ja samal päeval maakera puhtamaks koristama korraga ligi 150 riiki. Maailmakoristus on Eesti suurim juubelikingitus maailmale.

Tagasi üles
Back