Politseinikud selgitavad Virumaal parimaid

Politsei kutsemeisterlikkuse võistlustel näitavad korrakaitsjad oskusi, mida rakendatakse igapäevases töös. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Tuleval kolmapäeval, 22. augustil algavad Narvas neljandad politsei- ja piirivalveameti (PPA) kutsemeisterlikkuse võistlused. Kaks päeva vältava ametioskuste jõuproovi tulemused selguvad teise võistluspäeva lõpuks Narva-Jõesuus.

Võistlused avatakse pidulikult Narva linnuse hoovis 22. augustil kell 10.30. Seejärel asuvad 30 võistkonda lahendama politseitööga seotud elulisi ülesandeid.

Võistluste peakorraldaja Ida prefekt Tarvo Kruup sõnas, et võistluste peamine eesmärk on panna proovile ametnike teadmised ja oskused, et selgitada välja parimad kutsemeistrid. "Lisaks oma oskuste näitamisele saavad politseinikud ülesandeid lahendades kindlasti ka uusi teadmisi, mis igapäevases töös kasuks tulevad. Alad, mis võistlejatel läbi teha tuleb, varieeruvad, alustades metsaotsingutest ja taktikast, lõpetades õigusaktide tundmise ning avaliku suhtlusega," ütles Kruup.

Võistlustel osalevad kõigi politseijaoskondade, prefektuuride ja kesküksuste esindajad. Lisaks PPA võistkondadele tulevad võistlema kolleegid Lätist, Leedust, Soomest ning partnerasutuste meeskonnad kaitsepolitseist, sisekaitseakadeemiast, maksu- ja tolliametist ning abipolitseinike seast. Kokku osaleb võistlustel sel aastal 120 ametnikku.

Prefekt lisas, et kohaliku politseijuhina on tal suur au ja rõõm olla sel aastal võõrustaja rollis ning pakkuda võistlejatele põnevust ja elamusi avastamist väärt Virumaal. "Võistlused toovad meie regiooni kokku üle 100 politseiniku erinevatest paikadest. Lisaks kutseoskuste proovile panemisele hoiame kindlasti silma peal ka liiklusel ning avalikul korral," kinnitas Tarvo Kruup.

Eelmisel aastal korraldas politsei- ja piirivalveameti kutsemeisterlikkuse võistluseid Põhja prefektuur ning teist aastat järjest viisid võidukarika koju Pärnu politseijaoskonna esindajad. 2015. aastal võttis võidu Narva politseijaoskonna meeskond.

Tagasi üles