Galerii: Eesti iidsed rajad ja teed leiab EV 100 raamatust "Eesti teede ja transpordi 100 aastat"

Kristi Ehrlich
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Raamatut esitleti Järvamaal Eesti jalgrattamuuseumis.
Raamatut esitleti Järvamaal Eesti jalgrattamuuseumis. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Reedel esitleti Järvamaal Eesti jalgrattamuuseumis EV 100 raamatusarja kuuluvat teost "Eesti teede ja transpordi 100 aastat". Valdo Prausti raamat kajastab ühtse tervikuna Eesti teede ja transpordi ajalugu iidsetest radadest tänapäevase taristuni.

"Enne raamatu kirjutamise juurde asumist suundusin aastaks arhiivi ja võtsin vastu väljakutse töötada läbi enamik olemasolevaid 20. sajandi Eesti teede- ja transpordiajaloo materjale," sõnas raamatu autor ja Eesti jalgrattamuuseumi asutaja Valdo Praust.

"Nii saigi juubeliaastaks loodud raamatu kaante vahele kokku nii Eesti veeteid, maanteid, raudteid, lennundust kui ka kõikide nende transpordiliikide sõidukeid kajastav sajandit kattev ajalugu," lisas Praust.

Riigikantselei EV 100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on raamatu "Eesti teede ja transpordi 100 aastat" loonud oma ala spetsialist ja tõeline entusiast. "Kuna Valdo on rekonstrueerinud Eesti muinas- ja keskaegse teedevõrgu ning tegelenud üle 30 aasta raudteeajaloo, vanatehnika ja -sõidukitega , siis suudab ta teoses välja tuua põnevaid seoseid Eesti teede ja transpordi valdkonna arengu kohta," kõneles Pruuli.

Juubeliperioodil ilmub EV 100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud riigikantselei EV 100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. 

Ülevaatesarja annab aastail 2018–2019 välja kirjastus Post Factum koostöös riigikantselei EV 100 korraldustoimkonnaga.

EV 100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti.

Vaata galeriid raamatuesitlusest.

Tagasi üles