E, 5.06.2023

Kaks Lääne-Virumaa pedagoogi pürgivad aasta õpetajaks

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Twitter
Comments
Auhind aasta õpetajale.
Auhind aasta õpetajale. Foto: Mailiis Ollino

Täna kuulutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Eesti vabariigi 100. aastapäeva puhul korraldatud haridusjuhtide vastuvõtul välja tänavused aasta õpetaja nominendid. Nende seas on kaks Lääne-Virumaa koolides töötavat pedagoogi.

Aasta klassijuhataja tiitlile kandideerivad Julia Mägi Rakvere gümnaasiumist ja Malle Mager Vinni-Pajusti gümnaasiumist.

Võitjad selguvad galal "Eestimaa õpib ja tänab" 14. oktoobril. Esimest korda ajaloos premeeritakse haridustöötajaid kokku enam kui 155 000 euroga. Valitsuse korraldusega antakse alates tänavusest aastast igal aastal välja üks riiklik elutööpreemia ja kuni üheksa aastapreemiat. Riikliku elutööpreemia suurus on 65 000 eurot, aastapreemial 10 000 eurot. 

Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul on õpetajaameti väärtustamine kõige olulisemate tööülesannete pingerea tipus. "Olen väga rõõmus, et oleme jõudnud lõpuks selleni, et riiklike preemiate saajate hulgas on nüüd ka ühe kõige tähtsama töö tegijad – õpetajad. Julgustan noori, kellel karjäärivalik alles ees, ja ka vanemaid, kes soovivad karjääripööret ette võtta, õpetajaks hakkama. See on valik, millega ei saa eksida, sest nagu ütleb ka haridus- ja teadusministeeriumi juhtmõte: õnneks on vaja õppida," rääkis Reps.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles