Saada vihje

Segers avas Tapal uue laohoone

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Pidulikul avamisel lõikasid lindi läbi Segers Eesti OÜ tegevjuht Heli Eigi (vasakult), firma omanik Roger Ingemar Larsson ja ehitusfirma OÜ Nowap esindaja Ants Vaikla.
Pidulikul avamisel lõikasid lindi läbi Segers Eesti OÜ tegevjuht Heli Eigi (vasakult), firma omanik Roger Ingemar Larsson ja ehitusfirma OÜ Nowap esindaja Ants Vaikla. Foto: Arvet Mägi

Neljapäeval avas Segers Eesti OÜ Tapa linnas pidulikult laohoone, mille ehitust alustati tänavu kevadel. Tapa vallavalitsuse esindus andis lisaks kingitustele üle vast valminud laohoone avamise päeval kehtima hakanud kasutusloa.


Seni tööriideid õmbleva ettevõtte kasutuses olnud kuni 1000 m2 suurune hoone jäi kitsaks ning vast valminud
1440 m2 suurune laohoone annab võimaluse tootmist paremini korraldada ning on samas heaks logistikakeskuseks.
“See on suur, ilus, vajalik ja kasulik ning annab meile lootuse, et Segers on siin veel pikka aega, sest me oleme sellised tublid,” ütles avasõnades Segers Eesti tegevjuht Heli Eigi.
“Segers on väga oluline ettevõte meie jaoks, just suure hulga töökohtade pärast, sest naistele sobivaid töökohti on meil suhteliselt vähe. Selliseid ettevõtteid võiks meil rohkem olla,” rääkis Tapa vallavanem Alari Kirt.


“Väga hästi ja kiiresti sai ka laohoone projekteerimisprotsess läbi viidud. Saime linna kena hoone, sellega sai linnas üks nurk korda. Siia taha on tekkinud uus tänav. Ning loomulikult on kindlustunne, et see ettevõte siit kuskile ei kao ja need töökohad jäävad,” lisas ta.
Heli Eigi sõnul plaanis ettevõte laiendust juba 2006. aastal, kuid siis läksid ehitushinnad nii kalliks, et see plaan jäi ellu viimata ning laienduse ehitamisele hakati uuesti mõtlema 2010. aastal, mil ehitushinnad olid langenud.
“Meil oli seda ladu vaja. Meil on küll Kundas ladu, aga see kahe linna vahel sõitmine võttis nii palju aega ja Kunda ladu oli ka vana ja amortiseerunud. Nüüd on kogu tootmine Eestis Tapal koos,” kõneles Eigi.


Tema sõnul on tegemist kolme tüüpi laoga: esiteks kangaladu, teiseks ladu Pakistanist saabuvale valmiskaubale ning kolmandaks ladu lahti pakitud valmistoodangule. Pakistanist tellib Segers näiteks käterätikud, mida Eigi kinnitusel ei tasu siin kohapeal õmmelda, sest see läheb võrreldes sisseostmisega liiga kalliks.
“Kui majanduskriis alguse sai, võitis Segers sellest kindlasti, sest paljud töörõivaid tootnud ettevõtted on Rootsis pankrotti läinud või kaotanud turuosa. Segers on viimase kolme aastaga turuosa juurde võitnud ja on peaaegu kõige suurem kergete töörõivaste müüja Rootsis,” vastas Heli Eigi küsimusele, kas pragune pisut paranenud üldine majandusolukord oli üheks põhjuseks, miks just nüüd laohoone avati.

“Mingisugust suurt kukkumist meil olema ei saa, kuna meil ei ole mitte ühtegi võõrlaenu, me oleme kõik selle ehitanud oma raha eest. Segers on panustanud jätkusuutlikkusele, mitte kiirele rahateenimisele,” rääkis Segersi tegevjuht.
“Mis mulle kõige rohkem meeldib, on see, et hoone siia Laiale tänavale nii hästi sobib. Mul on hea meel, et Segers on aus nii seest- kui ka väljastpoolt. Et kasum, kõik palgad, investeeringud, mis on olnud ja tulevad, see on aus raha. Ma olen väga uhke selle üle,” selgitas Eigi.
“Me ei tahtnud, et siia mingi plekist monstrum kerkiks, vaid et see ikka sobiks siia keskkonda ja meie koostöö on olnud ettevõttega superhea,” rõõmustas Alari Kirt.


Seoses igapäevatöö ümber korraldamisega Segers Eesti OÜ tootmispinnal tänavu aasta alguses, parandati ka töötajate töötingimusi tootmishoonet renoveerides.
“Ma ei ole kunagi kahetsenud otsust teha oma firma Tapale,” tunnistas Segersi rootslasest omanik Roger Ingemar Larsson laohoone avamisel.
Segers Eesti OÜs töötab 65 inimest, neist 63 on Tapa valla elanikud.

Tagasi üles