​Eesti 200 koguneb Jõhvi arutama Eesti ja Ida-Virumaaga seotud plaane

Kohaliku omavalitsuse ja teenusereformi ministrina näeb liikumine Igor Tarot.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Liikumine Eesti 200 korraldab homme Jõhvis seminari "Kuidas anda Eestile ja Ida-Virumaale uut hoogu?".

Kell 11 Wironia hotellis algaval üritusel kavatsetakse tutvustada poliitilise liikumise Eesti 200 algatust ning arutada inimestega lahendamist vajavate probleemide üle maakonnas ja Eestis laiemalt.

"Kuna Eesti 200 liikumine on saanud alguse just olukorraga rahulolematute inimeste aruteludest, katsume laiendada seda algatust, kaasates inimesi üle Eesti pika plaani aruteludesse," sõnas Eesti 200 maakondade koordinaator Igor Taro. "Uuringud on näidanud, et ligi 40 protsenti valima minejatest ei näe enda jaoks head valikut seniste poliitiliste jõudude seas. Seega võiks mõistliku alternatiivi loomine olla iga Eesti tulevikust hooliva kodaniku südameasi ja neid inimesi ootame väga meie seminaridele."

Eesti 200 algatusrühm tegi 21. augustil teatavaks, et osaleb 2019. aasta riigikogu valimistel ja loob sügisel selleks erakonna. Eesti 200 alustas sel kevadel mõttekojana ja liikumise eesmärk oli mõjutada Eesti poliitikuid tegema pikemat plaani kui üheks valimistsükliks. Liikumise algatajad avaldasid oma manifesti tänavu mais.

Seni on Eesti 200 pidanud piirkondlikke seminare Tartus, Pärnus, Valgas, Viljandimaal ja Põlvas.

Tagasi üles