Politseimuuseumis vändati reklaamklippi

Politseimuuseumis nädala alguses toimunud videoklipi tegemisel olid ametis nii direktor Andrus Eesmaa kui ka näitlejaks kehastunud pedagoog Angelika Tšeremis.

FOTO: Vladislav Musakko

Läinud suvel Eesti politseimuuseumis avatud eriüksuse laskealal käisid teisipäeval filmivõtted. Politseimuuseumi direktori Andrus Eesmaa sõnul otsustati reklaamklipp vändata selleks, et populaarset programmi veelgi laiemalt tutvustada.

Klipi filmimisel professionaalseid näitlejaid ei kasutatud. Töö tegid ära hoopis sihtasutuse Virumaa Muuseumid enda inimesed, pedagoog Angelika Tšeremis ja giid Mirko Kompus. 20–30 sekundit pikka klippi on selle valmides võimalik vaadata näiteks muuseumi sotsiaalmeedia kanalites.

Andrus Eesmaa sõnul on eriüksuse maja külastanud teiste hulgas ka Soome politsei eriüksuslased, kes sattusid sedavõrd hasarti, et ei tahtnud lahkudagi. "Nad tunnistasid, et see on põnev ja tasemel. Väga lõdva randmega neil seda läbida ei õnnestunudki, muudkui lasid ja lasid, aga üks märk kaheteistkümnest jäi ikka püsti," meenutas ta.

Andrus Eesmaa lisas, et oma järge ootab eraldi politseimuuseumi õueala tutvustava video valmistamine.

Ehkki praegu filmitakse üles olemasolevate programmidega seonduv materjal, ootavad külastajaid tuleval kevadel uuendused nii liiklusraja ja uute politseimasinate kui ka näiteks lasu jälgede uurimist võimaldava põneva ballistikaprogrammi näol. Eesmaa lausus naljatamisi, et tänavasõidu masinad ei kipu neil kaua vastu pidama, mistõttu vajab politseimuuseum ikka erivahendeid.

Suvise külastusperioodiga võib politseimuuseumi juhi ütlusel tänavu rahule jääda. "Suve esimestel päevadel tundus küll, et rahvas kadus randa ära, aga kui kuumust juba liiga palju oli, siis ei viitsitud enam rannas passida ning meid leiti jälle üles," märkis ta.

Homme kella 11–15 võõrustab politseimuuseum perepäeva, kus saab näha tänapäevast politsei välijuhi autot ja bussi ning oskusi demonstreerivad politseikoerad. Maanteeameti esindajad märgivad muuseumiõuele maha jalgratta osavusraja, kavas on võistlused ja testid.

Tagasi üles