Tarmo Tammiste juhib kaht politseijaoskonda Jõhvi politseijaoskonna juht lahkub alluvate rikkumise pärast ametist

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kuni Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseni täidab juhi ülesandeid Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste, kes juhib seni mõlemat jaoskonda. 

FOTO: Kasper Mäe

Jõhvi jaoskonna juht Kalle Kuusik lahkub oma ametikohalt ning jätkab politseiteenistust piirivalvebüroos. Kuni Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseni täidab juhi ülesandeid Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste, kes juhib seni mõlemat jaoskonda. 

Jõhvi jaoskonna juhi Kalle Kuusiku lahkumise põhjuseks oli juhtum, kus politsei- ja piirivalveameti sisekontroll tuvastas, et Jõhvi jaoskonna ühes menetlusgrupis määrati esimese poolaasta tulemustasu grupijuhile, kes andis mitteametlikult osa tasust sularahas kolleegidele, kellele kriteeriumide tõttu ei oleks saanud tulemustasu maksta. Muu hulgas oli üheks tingimuseks, et tulemustasu saaja keeleoskus peab vastama nõuetele.

"Niisugune lubamatu kokkulepe politsei- ja piirivalveametis premeerimiseks seatud tingimustest möödahiilimiseks on ebaeetiline ning selline käitumine ei ole vastuvõetav. Jõhvi politseijaoskonna juht mõistis oma vastutust ning otsustas siirduda teisele, mitte juhtivale tööle," ütles Ida prefekt Tarvo Kruup.

Tulemustasu käest kätte maksmise asjaolude väljaselgitamiseks algatas ameti sisekontrollibüroo distsiplinaarmenetluse.

Jõhvi politseijaoskonna uue juhi leidmiseks kuulutatakse välja avalik konkurss.

Tagasi üles