N, 9.02.2023

Sajandi lepingule pani käe alla maestro Arvo Pärt ise

 
Toomas Herm
Sajandi lepingule pani käe alla maestro Arvo Pärt ise
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Täna tähistab Arvo Pärt oma sünnipäeva. Rakvere linnajuhid andsid talle muusikamaja projekteerimislepingu allkirjastamise tseremoonial üle kingituse.
Täna tähistab Arvo Pärt oma sünnipäeva. Rakvere linnajuhid andsid talle muusikamaja projekteerimislepingu allkirjastamise tseremoonial üle kingituse. Foto: Vladislav Musakko

Pühapäeval saadi üle vahefinišijoone kümmekond aastat väldanud protsessiga, kui Arvo Pärdi nimelise muusikamaja projekteerimisleping pidulikult allkirjastati. Enne seda aga andis maailmakuulus helilooja allkirja nimekasutuslepingule.

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami märkis hoonega seotud protsessist ülevaadet andes, et on imelik, kui sellise ilusa asja tegemisel peab ajaloost rääkima. Ilus asi peaks ju kiiresti tehtama. “Kahjuks see nii ei ole olnud,” tunnistas ta.

Juhkami sõnul said lõpuks kõik vaidlused vaieldud ja saabus selgus, kes hakkab maja kasutama iga päev, kes korra nädalas ja kes korra kuus. “Ma ei ütle, kes, et mitte jälle uusi vaidlusi esile kutsuda,” lisas linnavolikogu juht.

Tagasi üles