Rakvere reaalgümnaasium rakendab kiusuennetusprogrammi

Rakvere reaalgümnaasium liitus kiusuennetusprogrammiga. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Marianne Loorents

Veerandsada uut kooli üle Eesti liitus sügisest KiVa kiusuennetusprogrammiga. Lääne-Virumaalt kuulub alanud õppeaastast nende hulka Rakvere reaalgümnaasium.

Kokku rakendab kiusamise süsteemseks ennetamiseks ja vähendamiseks mõeldud KiVa programmi üle 70 kooli ja õppekoha.

Uute koolide liitumisega said KiVa programmiga kaetud kõik Eesti maakonnad peale Hiiu- ja Põlvamaa. See tähendab, et vähemalt üks KiVa programmi rakendav kool on nüüdsest peaaegu igas maakonnas. Kõige enam uusi KiVa programmi rakendajaid on aga Harjumaal.

Lisaks eestikeelsetele koolidele rakendab programmi esimest korda kolm venekeelset keelekümbluskooli.

"Alanud õppeaasta on Eesti haridusmaastikul märgilise tähendusega: just teadus- ja tõenduspõhisele programmile tuginedes ennetab ja sekkub kiusamisjuhtumitesse seni suurim hulk – 15 protsenti – Eesti koole, kusjuures alustav lend on sihtasutuse tegutsemisaja suurim," sõnas sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. "Ka on süsteemne kiusuennetus esmakordselt jõudmas venekeelsetesse koolidesse, kes on seni kannatlikult oodanud, kuni materjalid ka vene emakeelega lastele kasutamiseks valmis saavad."

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutuselevõtul ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega koolikiusamise ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viiside kohta.

Tagasi üles