Nelke koduklubi avas käsipalli Meistrite liiga hooaja viigiga

Riihimäe Cocks (kollastes särkides) alustas eurohooaega Meistrite liigas väärt viigiga Hispaania klubi Abanca Ademar Leoni vastu. Foto: Sanna Myllärinen

Paljukordne Soome meeste käsipallimeister Riihimäe Cocks, kelle abitreener on Tapalt pärit Paavo Nelke, tegi kolmapäevases Meistrite liiga hooaja avamatšis Hispaania hõbedaklubiga Abanca Ademar Leon 19:19 (poolaeg 13:11) viigi.

Meistrite liiga D-alagrupis üheks favoriidiks peetavad hispaanlased olid Soome tituleerituima meeskonna vastu selgelt hädas ning poole tuhande pealtvaataja ees vastaseid võõrustanud Cocks võinuks ampsata ka suurema tüki. Nelke sõnul jäi kripeldama mitu kuue meetri pealt realiseerimata jäänud väravaviset.

Soome klubi põhipommitaja Nico Rönnberg paugutas üleplatsimehena kaheksa väravat.

"Tegelikult me juhtisime terve mängu, kuid teisel poolajal tegime ainult kuus väravat. Lasime umbes kümme kindlat väravat kuue meetri pealt puusse," kõneles Paavo Nelke, tõstes samas esile leedulasest väravavahi Giedrius Morkunase tegutsemise. "Tema tõrjeprotsent võis olla viiekümne lähedal."

Nelke sõnul muutis meeskonna natukene ettevaatlikuks läinud laupäeval peetud Soome meistriliiga avamäng, milles võit saadi suure vaevaga. "Eks hispaanlased tulid natukene mütsiga lööma. Võimalus meil oli, seetõttu jäi natukene kripeldama. Kardan, et teist nii head varianti ei tule," lausus ta.

Sama alagrupi teises kohtumises alistas Bukaresti Dinamo (Rumeenia) kodusaalis 26:24 Elverum Handballi (Norra).

Paavo Nelke ja Riihimäe Cocks suunduvad Meistrite liiga alagrupiturniiri järgmiseks kohtumiseks Šveitsi Gümlingeni, kus 20. septembril minnakse vastamisi Thuni Wackeriga.