N, 9.02.2023

Kunda Nordic Tsement müüb Kunda sadama

BNS
Kunda Nordic Tsement müüb Kunda sadama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EML Wambola on maabunud Kunda sadamas. 
EML Wambola on maabunud Kunda sadamas. Foto: Joakim Kelemnti

HeidelbergCement Groupi kuuluv Kunda Nordic Tsement AS ning Baltic Maritime Logistics Groupi kuuluv Kunda Sadam AS sõlmisid võlaõigusliku müügilepingu Kunda sadama kui eraldiseisva majandusüksuse võõrandamiseks.

Kunda sadama müük on osa HeidelbergCementi strateegiast keskenduda oma põhitegevusele. Tehing on planeeritud lõpule viia käesoleva aasta viimases kvartalis.

1994. aastal Kunda Nordic Tsement AS-i ehitatud Kunda sadam on üks seitsmest aastas üle miljoni tonni kaupu käitlevast Eesti sadamast, mis on viiel viimasel aastal käidelnud 1,4–1,8 miljonit tonni puiste-, sega- ja vedellasti.

HeidelbergCement Group on 1873. aastal asutatud maailma üks juhtivaid ehitusmaterjalide tootjaid, mille ettevõtted tegutsevad 60 riigis. Kontserni mullune müügitulu oli 17,3 miljardit eurot.

Baltic Maritime Logistics Group AS (BMLG) on 2000. aastal asutatud kontsern, mis koondab kümne riigi logistikavaldkonna ettevõtteid. Kontserni 2017. aasta müügitulu oli 143 miljonit eurot.

BMLG omanikud on läbi ettevõtete 43,5 protsendiga Tarmo Nurmetalo, võrdselt 21,75 protsendiga Karin Nurmetalo ja Ants Ratas ning 12,99 protsendiga Andres Vahi.

Märksõnad
Tagasi üles