Tamsalu Los Toros alistas kontrollturniiril Kadrina Karud

Raiko Orumaa 32 punkti aitasid Tamsalu Los Toros/Tal Tech meeskonnal lunastada Viimsi turniiril finaalipääsu. Foto: Ain Liiva

Kaks nädalat enne Eesti esiliiga korvpallimeistrivõistluste algust kontrollivad kolm esiliiga meeskonda ja üks teise liiga tiim valmisolekut hooajaks sel nädalalõpul Viimsis peetaval kontrollturniiril.

Reedestes poolfinaalides olid võidukad eeldatud favoriidid: mullu esiliiga võitjaks kroonitud Betoonimeister/Tskk/SK Nord alistas 79:59 väljakuperemeeste KK Viimsi ning Tamsalu Los Toros/Tal Tech pani Lääne-Viru klubide vastasseisus oma paremuse tulemusega 105:82 maksma Kadrina Karude vastu.

Tamsalu meeskonnal õnnestus pääseda esimese poolaja järel juhtima 57:49. Otsustavale neljandale veerandajale mindi vastu nende 80:64 eduseisul.

Tamsalu Los Toros/Tal Techi esindaja Rainer Tops lausus, et mängu algus kujunes neil rabedaks. "Just kaitses ei saanud me asju korda. Midagi lihtsat ei olnud, sest Karud mängisid julgelt ja tabasid hästi kaugviskeid - esimesel poolajal vist seitse tükki," tähendas ta. "Teisel poolajal saime kaitse paremini pidama ja sealt tulid ka kerged korvid."

Raiko Orumaa viskas võitjate parimana lõpuks 32 punkti, Andres Sõbra juhendatavate Karude edukamana kanti 204 cm pika Venemaa U20 koondise palluri Fedor Špakovi kontosse 31 punkti.

Viimsi turniiri finaalis kohtuvad seega laupäeva pärastlõunal Betoonimeister/Tskk/SK Nord ja Tamsalu Los Toros/Tal Tech. Pronksile heitlevad KK Viimsi ja Kadrina Karud.