Umbes 50 tõukeratastel sõitjat startisid Haljalast
Lisatud galerii 23.09 kell 11.58.

Tõukerattarännaku ette võtnuid ilm täna ei hellitanud. Kogu tee on tuul sõitjatele vastu.

FOTO: Vladislav Musakko

Täna ennelõunal kogunes Haljala rahvamaja ette umbes 50 inimest, et sõita tõukeratastel mööda kergliiklusteed Haljalast Põhjakeskuse juurde. Vapramad võtsid ette koguni teekonna Viru-Jaagupisse ja spordientusiast Alar Peek oli seadnud eesmärgiks läbida koguni 100 kilomeetrit.

Esimese tõukerattarännaku eestvedaja Ainar Sepnik kõneles, et esialgne plaan oli neil tõepoolest sõita mööda kergliiklusteid Haljalast Viru-Jaagupisse ja tagasi, kokku kuskil 70 kilomeetrit. "Aga rajaga tutvudes leidsin ma, et peale Põhjakeskust edasi liikumine ei ole enam turvaline, sest vahepeal puudub kergtee," nentis Sepnik.

Need, kes peale Põhjakeskust otsustavad edasi sõita, teevad seda juba omal vastutusel. Rattarännakust osa võtma tulnud umbes 20 Saue noort kavatsevad ette võtta koguni marsruudi Haljalast Viru-Jaagupisse, puhata vahepeal Vinnis ja seejärel sõita edasi Sõmerule.

Tõukerattarännaku korraldamise idee pärineb spordientusiastilt Alar Peegilt, kes võttis eesmärgiks täna koguni sada kilomeetrit läbida. "Tänavu aasta on ju Eesti vabariik sada ja see on ikkagi väljakutse," lausus Peek, kel tõukerattarännaku idee juba mitu aastat meeles mõlkus.

Peek ütles, et kui ta poleks Rakvere valla noorsootööspetsialisti Piret Laidrooga Rakveres kokku saanud, oleks ta ühel öösel sõitnud tõukerattaga Tallinnast Rakveresse. Kuna Laidroo arvas, et ettevõtmisesse võiks kaasata ikkagi ka noored, sündis oma üritus, millele Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juures tegutsev Lääne-Viru tervisenõukogu oma õla alla pani. Rännakut turvas politsei, kes kontrollis ka turvavarustuse kasutamist. Helkurvestidega varustas maanteeamet.

Tagasi üles