K, 25.05.2022

Jootme küla on šokis: Merje mälestuseks on süüdatud küünal

Lisatud galerii kell 15.13.
Jootme küla on šokis: Merje mälestuseks on süüdatud küünal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Väikeses Jootme külas on vaikne. Traagilisi sündmusi meenutab ainult Merje kodumaja trepikojas süüdatud küünal.
Väikeses Jootme külas on vaikne. Traagilisi sündmusi meenutab ainult Merje kodumaja trepikojas süüdatud küünal. Foto: Vladislav Musakko

Laupäeva varahommikul leiti Tapa vallas Jootme küla lähedal asuvast metsast 29-aastase Merje vägivallatunnustega surnukeha, kuriteos kahtlustatakse naise eksabikaasat. Pisikese Jootme küla elanikud ei suuda uskuda, et midagi sellist juhtus.

Jootme külas on kolm kortermaja, neljas seisab tühjana. Külarahvas teab rääkida, et selle oli hiljuti keegi ära ostnud, kuid elutegevust see majja veel toonud ei ole.

Külas teavad kõik kõiki: 29-aastase Merjega ühes trepikojas elanud inimesed rääkisid, et teadsid Merjet ja tema meest hästi, pealtnäha tundus noore pere elu harmooniline, sest koos kasvatati kolme last ja plaaniti kortermajast peagi välja kolida, sest majaehitus oli käimas. Naabrite sõnul mängisid Merje lapsed ümberkaudsete lastega tihtilugu koos.

Nii tuli Merje naabritele uudisena ka see, et tegelikult olid mees ja naine juba lahutatud ja Merje püüdis vägivaldse mehega suhteid katkestada. Praeguseks on politseinikud naise endise abikaasa, 31-aastase mehe kinni pidanud ja talle esitati kahtlustus tapmises. Sündmuskohal tööd teinud eksperdi esialgsel hinnangul suri naine kadumise päeval.

Metsatukk Jootme külas, kust 29-aastase Merje surnukeha leiti, asub paari kunagise ühise elamise lähistel. Politseile andsid naise kadumisest teada tema lähedased neljapäeva õhtul kella 18.40 ajal.

Märksõnad
Tagasi üles