Kohus võttis eksnaise tapmises kahtlustatava mehe vahi alla

Kuriteos kahtlustatav võeti täna vahi alla.

FOTO: Vladislav Musakko

Viru maakohus võttis täna prokuratuuri taotlusel vahi alla mehe, kellel lasub kahtlustus Tapa vallas oma eksnaise tapmises.

Laupäeva varahommikul leiti Tapa vallas Jootme küla lähedal asuvast metsast neljapäeval kadunuks jäänud 29-aastase Merje vägivallatunnustega surnukeha.

Politseinikud pidasid reedel veidi enne südaööd kinni naise endise abikaasa, 31-aastase mehe. Mehele esitati kahtlustus tapmises. Sündmuskohal tööd teinud eksperdi esialgsel hinnangul suri naine kadumise päeval.

Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste ütles, et politseile andsid naise kadumisest teada tema lähedased neljapäeva õhtul kella 18.40 ajal. „Merje ei olnud lähedaste sõnul varem ette teatamata lahkunud ja nad hakkasid tema pärast muret tundma. Asusime naist otsima, selgitasime võimalikku liikumissuunda ja positsioneerisime telefoni. Asjaolusid selgitades jõudsime infoni, et tema kadumise tagamaad võivad peituda probleemses lähisuhtes. Ilmnes, et naine üritas katkestada suhteid oma endise abikaasaga. Paraku politseini infot naise ja mehe võimalikust varasemast lähisuhtevägivallast jõudnud ei olnud,“ rääkis Tammiste. „Avaldan siirast kaastunnet naise lähedastele ja soovin jõudu selle äärmiselt kurva ja traagilise sündmusega toime tulemiseks,“ lisas ta.

Tammiste ütles, et politseil ei ole põhjust kahelda Rakvere ega Lääne-Virumaa turvalisuses. „Küll aga tahan öelda, kui oluline on üksteisest hoolimine ja märkamine ühiskonnas. Kui on vägivalla kahtlus, olgu vaimse või füüsilise, siis tuleb sellest teada anda. Kui inimene ise seda teha ei saa või ei oska, tuleb sekkuda kõrvalseisjail,“ sõnas Tammiste.

Juhtunu kõik täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Tagasi üles
Back