Politsei püüdis roolijoodikuid

Eva Samolberg
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Alkoholi tarvitanud autojuht. Pilt on illustreeriv.
Alkoholi tarvitanud autojuht. Pilt on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Politseinikud kontrollisid täna üle Eesti sõidukijuhtide kainust.

Lääne-Virumaal kõrvaldati täna roolist viis ja Ida-Virumaal 13 sõidukijuhti, kes poleks tohtinud sõidukit juhtida.

Ida prefektuuri operatiivjuht Joel Alla nentis, et sugugi mitte kõik juhid ei mõista oma vastutust liikluses osaledes ning politseireidid on võimalus joobes juhte teedelt kõrvaldada. "Täna hommikul tabatud joobes juhtide arv on märk sellest, et mitte kõik inimesed ei teadvusta endale ohte, mis kaasnevad joobes olles rooli istumisega," ütles Alla.

"Politseinikud pööravad igapäevaselt liikluses olles tähelepanu ohtlikke manöövreid sooritavatele sõidukijuhtidele ning kontrollime teateid võimalikest joobes juhtidest," lisas operatiivjuht.

Septembrikuu jooksul saabus häirekeskuse numbrile 112 208 telefonikõnet tähelepanelikelt Virumaa liiklejatelt, kes andsid teada võimalikust joobes juhist või kellele oli jäänud silma juhi agressiivne sõidustiil. Kokku kõrvaldasid Ida prefektuuri politseinikud septembris liiklusest 79 joobes juhti, neist 16 tabati tänu kaasliiklejatele.

Selliste teadete tõttu on politsei tuvastanud ka teisi liiklusrikkumisi. "Sõidukijuhti kontrollides ei pruugi ta olla joobes, küll aga on politseinikud tuvastanud juhtimisõiguseta või kõrvaliste tegevustega hõivatud juhte," lisas Alla.

Möödunud esmaspäeval sai politsei teate Rakvere–Haljala teelt, kus Rakvere suunas liikunud sõiduauto ei püsinud oma sõidusuunas ning tekitas teises liiklejas kahtluse, et juht võib olla joobes. "Politsei kontrollis sõidukit ning seda juhtinud naisterahvast, kes oli küll kaine, kuid kes võis roolis olles tegeleda enda meikimisega, sest meikimistarbed olid auto salongis käepärast."

Tagasi üles