Sisukord
Kultuur
Paberleht

Palun räägi minuga eesti keeles!

4 min lugemist
Eestikeelset lavastust tuldi vaatama nii Kohtla-Järvelt kui ka Rakverest. Rakvere teatrit tutvustab Laila Talunik. Parempoolsel pildil “Räägi minuga” projektijuht Natalja Kitam ja Peeter Raudsepp. FOTO: Kristo Kruusman

Projekt “Räägi minuga” tõi Rakvere teatrisse toredad uudishimulikud venekeelsed inimesed, kellel suur soov kõnelda eestlastega eesti keeles ning saada osa eestikeelsest kultuurist.

Tellijale Tellijale

Kohtla-Järve ja Rakvere venekeelsed inimesed kohtusid möödunud nädalal Rakvere teatri kunstilise juhi Peeter Raudsepaga, tutvusid teatri- ja kinomajaga ning vaatasid lavastust “Lendas üle käopesa”. Et eesti keel pole neil veel suus, said soovijad kasutada tahvlit venekeelse tõlkega.

Hermina Issajeva, kes elanud Rakveres 30 aastat ja kel eesti keel üsna kenasti selge, ütles, et soovib projekti käigus õppida end vabamalt väljendama ning saada lahti aktsendist. “Lapsed ütlevad ikka, et oh, sinu eesti keel ...” lausus naine, kes eestlastest naabritega saab lihtsamad jutud räägitud, ent Rakvere teatrisse tuli esimest korda. “Mul on igasuguse õppimisega nii, et kui mingi tasemeni jõuan, on nagu sein ees,” kõneles Hermina Issajeva, eestlane, kes elanud ja töötanud noorpõlvest peale venekeelses keskkonnas. Ta ühines grupiga “Räägi minuga” Facebookis ning tahab eesti keele õppimises seinast läbi murda. “Loodan leida ka uusi sõpru,” lisas ta.

22.10.2020 23.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto